Uroda

Pielęgnacja skóry po opalaniu – praktyczne wskazówki

skóra po opalaniu

Opalona, brązowa cera zachęca do częstszego jej eksponowania oraz poprawia samopoczucie, dodając pewności siebie. Jednak zbyt intensywne zażywanie kąpieli słonecznych wysusza i podrażnia skórę, powodując powstawanie licznych niedoskonałości. Dlatego warto zadbać o jej pielęgnację nie tylko przed opalaniem, smarując się regularnie kremem z wysokim filtrem UV, lecz również po powrocie z plaży.

Ekologiczne kosmetyki do regeneracji i odżywienia skóry po opalaniu

Żeby cieszyć się piękną i zdrową, opaloną cerą przez długi czas, należy stosować odpowiednie kosmetyki. Ich wybór nie może być przypadkowy. Powinny być przede wszystkim pozbawione sztucznych konserwantów, barwników oraz innych składników chemicznych, mogących wywoływać reakcje alergiczne i dodatkowe podrażnienia.

Skóra po opalaniu potrzebuje silnego nawilżenia oraz regeneracji. Dlatego wskazane jest, aby wybierać wysokiej jakości ekologiczne kosmetyki zawierające wyłącznie z naturalne substancje. Ponadto produkty bez chemii dzięki dużej zawartości witamin i składników mineralnych charakteryzują się wysokim stopniem skuteczności oraz długotrwałym działaniem.

Naturalne balsamy do ciała sposobem na ultranawilżenie i regenerację skóry

Rozpoczynając pielęgnację skóry po opalaniu, pierwszym krokiem jest jej oczyszczanie. Po każdej kąpieli słonecznej skóra ma znacznie rozszerzone pory, a wydzielanie się sebum wzrasta. To sprzyja namnażaniu się bakterii na powierzchni skóry, która jest szczególnie podatna na zanieczyszczenia. Wówczas cera cechuje się wysoką podatnością na podrażnienia oraz mikrouszkodzenia, powodujące powstawanie drobnych ran, pęcherzy i przebarwień. Wiele z nich może powodować długotrwałe dolegliwości w postaci pieczenia, swędzenia oraz dyskomfortu podczas dotykania.

W celu oczyszczenia skóry po opalaniu warto wybrać ekologiczne kosmetyki zawierające składniki delikatnie myjące, a jednocześnie kojące zawierające wyłącznie naturalne ekstrakty z roślin i ziół. Kolejnym krokiem jest nawilżanie. W tym celu powinno się dobrać starannie produkty o wysokim stężeniu substancji odżywczych i natłuszczających zawierające pantenol, allantoinę, witaminy: A, E i C.  W tej sytuacji niezwykle pomocne okazują się naturalne balsamy do ciała, których aktywne składniki docierają do najgłębszych warstw skóry, regenerując ją na poziomie komórkowym oraz silnie nawilżając.

Ponadto dzięki substancjom odżywczym cera staje się gładka, jędrna, elastyczna oraz odzyskuje zdrowy, promienny wygląd. Tego typu naturalne balsamy do ciała warto stosować codziennie po każdej kąpieli, nakładając niewielką ilość kosmetyku na powierzchnię skóry i poczekać, aż się wchłonie. Gdy skóra się zregeneruje, a zaczerwieniania z jej powierzchni znikną, warto poddać ją peelingowi złuszczającemu naskórek. Zabieg ten można wykonać, dopiero po kilku dniach, gdy cera się zregeneruje po opalaniu.

Nigdy nie należy robić peelingu bezpośrednio po kąpielach słonecznych, ponieważ uszkodzi to jej powierzchnię. Po każdym peelingu należy nałożyć balsam nawilżający lub masło Shea albo krem natłuszczający. Reasumując, pielęgnacja skóry po opalaniu wymaga zachowania szczególnej ostrożności i zastosowania odpowiednich preparatów. Warto w tym celu wypróbować wysokiej klasy ekologiczne kosmetyki dostępne w ofercie profesjonalnego sklepu UniqueCosmetics.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *