Uroda

Usuwanie blizn potrądzikowych – możesz znów cieszyć się zdrową skórą!

usuwanie blizn potrądzikowych klinika miracki warszawa

Trądzik to problem, z którym coraz częściej zmagają się nie tylko nastolatki, lecz także wielu dorosłych, mających okres dojrzewania już dawno za sobą. Jego częstym następstwem są nieestetyczne blizny potrądzikowe, z którymi walka jest niekiedy jeszcze trudniejsza niż z samym trądzikiem. Na szczęście dziś specjaliści dysponują bardzo skutecznymi rozwiązaniami w zakresie usuwania blizn potrądzikowych, do których możemy zaliczyć przede wszystkim laseroterapię. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, dlaczego laser to dziś najlepsze rozwiązanie przy usuwaniu blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – najlepszy z możliwych sposobów?

Blizna potrądzikowa jest trwałą zmianą w strukturze skóry, spowodowaną ubytkiem tkanki. Blizny mogą przyjmować różne kształty i głębokość, jednak zawsze odznaczają się od zdrowej skóry. W jaki sposób najłatwiej możemy pozbyć się uporczywych blizn po trądziku? Paradoksalnie, najlepiej poprzez ponowne uszkodzenie tkanki w kontrolowanych warunkach, co pozwoli nam ,,zmusić” skórę do prawidłowej odbudowy i regeneracji bez ryzyka wytworzenia się nowej blizny. Jeszcze do niedawna najczęściej stosowano w tym celu metodę głębokiego złuszczania skóry, czyli peelingu, jednak dziś znacznie częściej lekarze stawiają na laseroterapię. W odróżnieniu od zabiegów peelingujących, zabiegi laserowe są skuteczniejsze i bezpieczniejsze w działaniu, a przy tym nie narażają pacjenta na uciążliwy ból czy długi okres rekonwalescencji.

Leczenie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym

W warszawskiej Klinice Miracki laserowe usuwanie blizn potrądzikowych odbywa się m.in. przy pomocy laserów frakcyjnych Alma Harmony Ipixel, Pixel CO2 czy Alma Harmony ACNE. Ich działanie prowadzi do wytworzenia w skórze mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje obszar nienaruszonej tkanki. To pobudza skórę do ponownego rozpoczęcia procesu gojenia, a tym samym głębokiej odbudowy skóry. Światło laserowe sprawia, że w głębokich warstwach skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – przede wszystkim mnożą się nowe włókna kolagenowe, które stanowią podstawę w podtrzymywaniu sprężystości i gładkości skóry. W wyniku zabiegu pozostałości blizn potrądzikowych są wypierane na powierzchnię, a niedoskonałości stają się wyraźnie spłycone i wygładzone.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym jest zabiegiem bezpiecznym i obciążonym minimalnym ryzykiem powikłań. Lasery Alma Harmony Ipixel, Pixel CO2 czy Alma Harmony ACNE nie narażają pacjenta na długi okres rekonwalescencji i pozwalają na szybki powrót do formy. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów terapii niezbędne jest wykonanie około 3-5 zabiegów, jednak dokładną ilość warto ustalić ze specjalistą podczas wizyty konsultacyjnej.

Laser pikosekundowy na blizny potrądzikowe

Specjaliści z Kliniki Miracki coraz częściej polecają swoim pacjentom usuwanie blizn potrądzikowych przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych, które charakteryzuje technologia najkrótszej wiązki światła laserowego. Ultrakrótka, pikosekundowa wiązka działa na skórę precyzyjnie, szybko i głęboko bez uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry, a tym samym narażania pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Dzięki krótkiemu kontaktowi impulsu laserowego ze skórą ryzyko przegrzania skóry pacjenta zostało zmniejszone do minimum, zaś usuwanie blizn potrądzikowych stało się zabiegiem minimalnie inwazyjnym, niemal bezbolesnym i w pełni bezpiecznym. Podobnie, jak w przypadku zabiegów przeprowadzanych laserem frakcyjnym, niezbędne jest wykonanie 3-5 zabiegów, aby usunąć blizny w całości lub zmniejszyć ich widoczność do rozmiarów praktycznie niezauważalnych. W wyniku zabiegu blizny będą wyrównywać się w przeciągu kilkunastu dniu, przywracając skórze stopniowo zdrowy wygląd.

Więcej informacji na temat usuwania blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *