Uroda

Ostre mrozy – jak dbać o skórę twarzy?

skóra podczas mrozu

Wydawać by się mogło, że pielęgnacja skóry twarzy to łatwizna. Niestety mężczyźni nagminnie zaniedbują kwestie pielęgnacyjne, co sprawia, że ich cera staje się sucha i szorstka. Jak prawidłowo dbać o skórę twarzy w zimie? Zobaczcie nasze wskazówki!

Pielęgnacja skóry twarzy w zimie – dlaczego ma znaczenie?

Drodzy panowie! To idealna pora, by wziąć przykład z płci pięknej i skupić się w tym sezonie na wdrożeniu nowych nawyków pielęgnacyjnych. Dbałość o skórę twarzy w okresie zimowym to absolutna konieczność. To właśnie wtedy nasza skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, które niczemu ani nikomu służą… Co więcej, na dłuższą metę mogą wyrządzić naprawdę poważne szkody! Niskie temperatury mają bowiem niebagatelny wpływ na stan cery. Wówczas mogą pojawić się zaczerwienienia czy podrażnienia, a skóra z czasem zacznie tracić swoją elastyczność i blask. W tym przypadku istotne jest rozpoznanie potrzeb swojej cery. Skóra sucha wymaga innego podejścia aniżeli cera mieszana ze skłonnościami do przetłuszczania. To pozwoli dopasować codzienną pielęgnację do indywidualnych potrzeb i prawidłowo zadbać o skórę. Co zatem powinniście wiedzieć o pielęgnacji cery?

Odżywienie i nawilżenie męskiej cery – to warto wiedzieć

Niezależnie od rodzaju waszej cery odpowiednie odżywienie jej i nawilżenie to absolutna konieczność. Bez tego ani rusz! Zanim jednak tak też się stanie, należy oczyścić skórę i przygotować ja do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Tutaj z pomocą przyjdzie żel do mycia twarzy oraz tonik, który przywróci skórze prawidłowe pH. Tak przygotowana skóra może zostać poddana dalszym krokom pielęgnacyjnym. Co mamy na myśli? Oczyszczona cera twarzy powinna zostać dobrze nawilżona! Zadbajcie, by w waszej kosmetyczce znalazł się krem do twarzy o działaniu nawilżająco-odżywczym. Produkt o formule żelowej sprawdzi się w tym przypadku rewelacyjnie. Dodatkowo możecie również pokusić się o zakup kremu do twarzy z filtrem SPF. Wbrew powszechnemu przekonaniu należy stosować go także w zimie! Ochroni cerę przed działaniem szkodliwych promieni UV, a wy będziecie mogli cieszyć się zdrową i promienną skórą!

Jak dbać o męski zarost?

Czy znajdą się tutaj jacyś brodacze? Codzienne golenie twarzy może wywołać uporczywe podrażnienia, a co za tym idzie, powinniście zwrócić szczególną uwagę na waszą rutynę pielęgnacyjną. Na stan cery i zarostu wpływa bowiem multum różnorakich czynników, w tym właśnie zmienne warunki atmosferyczne czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Jak zatem prawidłowo dbać o męski zarost i cieszyć się promienną cerą? Przede wszystkim zaopatrzcie się w profesjonalne balsamy i olejki do brody. Zima nie sprzyja zapuszczaniu zarostu! Każdego dnia oczyszczajcie zarost i odżywiajcie go, by z czasem zauważyć świetne efekty. Odpowiednia pielęgnacja zarostu wpłynie także na kondycję waszej cery. Nie zapominajcie o tym!

Zmień styl życia

Panowie! Czy zwracacie uwagę na prowadzony przez was tryb życia? Stosowanie używek, niewystarczająca ilość snu czy nadmiar kofeiny nie są wskazane. Skóra twarzy wymaga bowiem dodatkowych bodźców, a nie zaś czynników, które wpływają na nią negatywnie! Wasza codzienna dieta powinna zostać wzbogacona w wartościowe składniki odżywcze, tym samym sprzyjać ogólnemu samopoczuciu. Unikajcie przetworzonej żywności i fast foodów! Warto również zrezygnować ze stosowania używek. Papierosy i alkohol odbijają się na kondycji cery, a przecież nie o to chodzi. Zdrowy styl życia jest gwarancją świetnego wyglądu!

Regularność to podstawa

Często popełnianym przez mężczyzn błędem jest… brak systematyczności. Nawet najlepszy kosmetyk pielęgnacyjny do twarzy czy stylizacji męskiego zarostu nie wystarczy – o ile, nie będzie stosowany regularnie. Zima natomiast nie sprzyja kondycji cery! Każdego dnia wprowadzajcie nowe nawyki i obserwujcie pierwsze rezultaty. Jeśli dotychczas stosowane produkty nie przynoszą widocznych efektów, warto rozważyć ich zmianę. Niekiedy jeden drobny błąd sprawi, iż wasze starania pójdą po prostu na marne. 

Mróz nie jest dobrym przyjacielem cery. Dbajcie o kondycję cery na każdym kroku i przywróćcie jej dawno utracony blask!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *