Zdrowie

Pedicure podologiczny – zdrowie i komfort dla stóp

Pedicure podologiczny

Dbanie o stopy jest bardzo ważne nie tylko w sezonie letnim, kiedy są one odsłonięte, jest to ważne również zimą, ponieważ noszenie ciepłych skarpet naraża je szczególnie na nadmierną potliwość. Do podologa zgłaszają się osoby, które mają różnego rodzaju problemy ze stopami, mogą to być modzele, grzybica, zrogowacenie naskórka, wrastające paznokcie czy pękająca skóra na piętach. Podolog rozpoczyna terapię albo konsultuje się z innym specjalistą np. lekarzem dermatologiem. Częstym zabiegiem wykonywanym przez podologa jest pedicure podologiczny wykonywany przy użyciu specjalistycznych narzędzi, ma on na celu leczenie i pielęgnację stóp.

Pedicure podologiczny – czym jest?

Pedicure podologiczny zazwyczaj trwa około godziny i powinien być powtarzany kilkukrotnie. Wiele schorzeń stóp wymaga kilku wizyt u specjalisty, jak np. grzybica paznokci, z takim schorzeniem nie można sobie poradzić jednorazowo. Podolog używa specjalistycznych narzędzi, takich jak:

  •  frezarka podologiczna,
  •  skalpel, kopytka do paznokci,
  •  cążki do wrastających paznokci.

Wykonywany u podologa pedicure Gdynia poprzedzony jest wykonaniem dokładnego wywiadu, aby dokładnie ustalić przyczynę problemu oraz przedstawić program terapii. Jeśli podolog uzna, że konieczna jest konsultacja z lekarzem, kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Pedicure kosmetyczny a pedicure podologiczny

Pedicure kosmetyczny jest wykonywany jedynie na zdrowych stopach, jest to zabieg typowo kosmetyczny, jego zadaniem jest poprawa estetyki stóp. Osoba wykonująca taki zabieg z reguły nie ma uprawnień do wykonywania zabiegów leczniczych, jakie mają miejsce u podologa. Kosmetyczka nie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp, ponieważ mogłaby zaszkodzić pacjentowi. Z kolei pedicure leczniczy Gdynia przeprowadzany jest przez uprawnionych specjalistów podologów. Są oni wykształceni w tym kierunku, dzięki temu pacjent może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że zabieg będzie skuteczny.

Pedicure podologiczny – przebieg zabiegu

Pedicure podologiczny zaczyna się od nałożenia preparatu dezynfekującego na stopy, następnie skracane są paznokcie przy użyciu specjalistycznego sprzętu, następnie usuwane są wszelkiego rodzaju zrogowacenia na piętach. W kolejnym kroku odsuwane są skórki oraz usuwany jest pył ze stóp, który powstał w trakcie wykonywania zbiegu. Na zakończenie stosowany jest specjalistyczny preparat do pielęgnacji stóp, w zależności od kondycji skóry jest to preparat regenerujący do skóry suchej, albo tonizujący do skóry nadmiernie potliwej.

Zalecenia do stosowania profilaktyki stóp

Aby utrzymać stopy w dobrej kondycji, zalecane jest stosowanie co jakoś czas pedicure’u podologicznego, jest to bardzo dobra forma profilaktyki umożliwiająca zapobieganie powstawaniu wielu schorzeniom skóry. Takie postępowanie jest szczególnie zalecane w przypadku tendencji do częstego występowania zrogowaceń albo kiedy skóra stóp jest sucha i zniszczona.

Warto zadbać o zdrowe i piękne stopy już dziś. Pedicure podologiczny to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinetach podologicznych.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *