Pedicure podologiczny co to jest i na co pomaga?
Z pojęciem “pedicure” zetknął się już chyba każdy. Jest to bowiem zabieg na stopy działający podobnie jak manicure na dłonie. Jego zadaniem jest pielęgnacja paznokci oraz skóry znajdującej się blisko nich, a także ozdobne malowanie paznokci. Ale nie każdy wie, że istnieje także pedicure podologiczny. Opis tego zabiegu jest nieco inny od tego kosmetycznego. By skorzystać z zalet tego pedicure musimy także udać się nie do salonu kosmetycznego, a do podologa który będzie posiadał nieco inne narzędzia niż kosmetyczka.
Pedicure podologiczny krok po kroku
Na co możemy liczyć korzystając z tego podstawowego zabiegu podologicznego? Między innymi na to, że specjalista zastosuje skuteczne metody i preparaty na odciski, modzele i nagniotki. Zabieg rozpocznie się od skrócenia i prawidłowego ukształtowania płytek paznokci. Następnie specjalista, który ukończył wcześniej kurs pedicure podologiczny, opracuje nasze wały okołopaznokciowe, a także zadba o podeszwy całych naszych stóp. Ważną kwestią będzie tu między innymi oczyszczenie hiperaktoz, czyli usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka który lubi się w dużej ilości pojawiać zwłaszcza na piętach.
Gdy powyższe czynności są zakończone, przychodzi czas na dopasowanie odpowiednich metod pielęgnacyjnych, zarówno tych specjalistycznych, jak i tych które pacjent będzie stosował sam w swoim domu. Specjalista może tu zalecić ochronno-odbudowujący krem Ozone reBuilder lub dowolny inny specyfik dopasowany składem do potrzeb naszych stóp.
Na co pomaga pedicure podologiczny?
Różnice, jakie występują pomiędzy pedicure kosmetyczny a podologiczny dotyczą przede wszystkim tego, że ten drugi pomaga zwalczać liczne problemy naszych stóp, podczas gdy ten pierwszy stawia na działania pielęgnacyjne. W czym pomoże nam podolog w trakcie wspomnianego zabiegu?
Wszystkie odciski, nagniotki i modzele – one zostaną na pewno opracowane przez specjalistę. Fachowiec może zająć się także problemami z pękającą skórą czy tą mocno przesuszoną. Gdy kłopoty nas dotykające będą większe – na przykład grzybica, łuszczyca czy wrastające paznokcie – wtedy sam podolog zaproponuje konkretne formy leczenia, które wdroży na miejscu, we własnym gabinecie.
Pedicure podologiczny – cena
Koszt, jaki będzie niósł ze sobą pedicure podologiczny, zależny jest od tego w jakim stanie są nasze stopy, z jakimi problemami się borykają. Jeśli potrzebujemy wyłącznie mocnej pielęgnacji, cena będzie tu zbliżona do tej jaką zapłacimy w salonie kosmetycznym. Gdy w grę będzie jednak wchodziła walka z dodatkowymi schorzeniami, podolog wyceni taką wizytę dużo wyżej.