Uroda

5 zasad prawidłowo wykonanego demakijażu twarzy i oczu

red woman girl brown

Prawidłowo wykonany demakijaż usunie kurz, pot i kosmetyki, które zbierając się na twarzy przez cały dzień, utrudniają skórze oddychanie. Oczyszczenie skóry nie tylko wspomoże nocną regenerację, ale i sprawi, że będzie bardziej podatna na przyjmowanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

1.   Zacznij od demakijażu oczu.

Oczy wymagają delikatnego potraktowania ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień i w konsekwencji bólu. Do demakijażu oczu wybierz preparat specjalnie do tego przeznaczony, a jeśli na co dzień robisz mocny makeup (wodoodporny tusz do rzęs, eyeliner, cienie do powiek) wybierz kosmetyki o silniejszym działaniu usuwającym brud.  Nasączony preparatem płatek kosmetyczny przyciśnij do skóry i delikatnymi ruchami przesuwaj go ku dolnej powiece. Cienie do powiek usuwaj płatkiem od wewnętrznej do zewnętrznej strony powieki.

2.   Codzienne oczyszczanie twarzy.

Oczyszczenie twarzy jest niezbędne nawet dla osób, które nie malują się na co dzień. Na twarzy pozostają resztki kosmetyków do pielęgnacji, a do tego dochodzą zanieczyszczenia z powietrza i te przenoszone przez z nas dłońmi. Na skórze powstaje wówczas brudna warstwa, która blokuje ujścia gruczołów łojowych. Wycieraj skórę płatkiem kosmetycznym, dopóki nie usuniesz wszystkich zanieczyszczeń. Kosmetyki oczyszczające dobierz do swojego typu cery, ponieważ każda z nich ma różne potrzeby. Dokładne oczyszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, przygotuje skórę na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, w tym kremu nawilżającego i kremu pod oczu.

3.   Spłucz kosmetyk oczyszczający.

Jeśli do wykonania demakijażu korzystasz z pianek lub żelu, pamiętaj, aby przed ich aplikacją zwilżyć delikatnie twarz. Wykonaj około 2 minutowy masaż twarzy przy pomocy kosmetyku, a następnie pozbądź się resztek preparatu obficie przemywając twarz wodą.

4.   Tonik do przemywania twarzy.

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy przemyj twarz tonikiem, aby przywrócić skórze naturalne pH i usunąć resztki zalegającego brudu. Dobry tonik powinien zawierać minerały i witaminy i nie mieć alkoholu w składzie, ponieważ może on prowadzić do zwiększenia wydzielania sebum.

5.   Delikatne oczyszczanie.

Nie traktuj swojej twarzy zbyt agresywnie – do oczyszczenia skóry wystarczą delikatne ruchy dłońmi, bez pocierania. Masaż skóry nie tylko pozwala na usunięcie zabrudzeń, ale i poprawia ukrwienie i jędrność skóry.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *