Uroda

Czym naturalnie przyciemnić włosy – jak zrobić to domowymi sposobami?

Przyciemnianie włosów domowymi sposobami

Zmiana koloru włosów to dla kobiety jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Chcąc dokonać tego zabiegu, wcale nie musimy działać na nie chemią. Jeśli nie myślimy o drastycznej zmianie koloru, najlepiej zwrócić się w stronę domowych sposobów przyciemniania włosów, które są zdrowe i całkowicie bezpieczne.

Przyciemnianie włosów kawą

Aby przyciemnić włosy kawą, potrzebujemy świeżo zmielonych ziaren, żaden napój kawowy albo kawa rozpuszczalna nie zastąpi tej prawdziwej. Możemy to zrobić na dwa sposoby, za pomocą płukanki lub maski przyciemniającej. 

  • Kawową płukankę przyciemniającą uzyskamy przez zagotowanie około 5 łyżek świeżo zmielonej kawy w niecałym litrze wody. Pozostawiamy do ostygnięcia, odcedzamy, a następnie płuczemy w niej włosy, odsączamy i suszymy, tak, jak zazwyczaj
  • Kawową maskę przyciemniającą uzyskujemy przez zalanie kawy małą ilością wrzątku tak, aby powstała gęsta papka. Po ostygnięciu nakładamy na włosy na około 15 minut, następnie spłukujemy i suszymy, tak, jak zwykle.

Przyciemnianie włosów z użyciem orzecha włoskiego

Ten sposób jest niezwykle skuteczny ze względu na bardzo silne właściwości barwiące orzecha włoskiego. W celu przyciemnienia włosów przygotowujemy również płukankę. Kilka garści orzechów łupiemy na małe części i wszystko, wraz ze skorupkami, gotujemy przez około 20 minut. Po ostudzeniu i odcedzeniu mamy gotową płukankę, którą możemy użyć po umyciu włosów. Najlepiej potem wysuszyć włosy i ponownie je spłukać czystą wodą. Warto zaznaczyć, że można już obecnie kupić gotową mieszankę z liści orzechów włoskich. Uwaga! W tym przypadku nie zapomnijmy o użyciu rękawic!

Przyciemnianie włosów henną

O sposobie przyciemniania włosów henną słyszała chyba każda kobieta. To niezawodny środek oparty na bazie naturalnej, pozyskiwany z rośliny o nazwie Lawsonia (Lawsonia inermis L.). Jej składnik barwiący łączy się z zawartą we włosach keratyną, tworząc efekt naturalnej koloryzacji bez użycia chemii. W zależności od pożądanej barwy możemy łączyć ją z innymi składnikami, tj. indygo, cytryna lub amla, uzyskując nieco jaśniejszy lub bardziej rudy odcień.

Przyciemnianie włosów - samodzielnie w domu

Przyciemnianie włosów olejkiem rycynowym

Ten sposób jest najlepszy, jeśli chcemy połączyć zmianę barwy wraz z naturalnym naolejowaniem włosów. Olejek rycynowy (jak również inne olejki) wzmocni, odżywi i przyda włosom ich naturalnego blasku.

Przyciemnianie włosów herbatą lub korą dębu

To jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie naturalnych właściwości darów natury. Jak w innych przypadkach, robimy płukankę, zalewając odpowiednio liście czarnej herbaty lub kupioną w sklepie zielarskim korę dębu. Te płukanki mają właściwości zapobiegające przetłuszczaniu się i wypadaniu włosów.

Podsumowanie

Istnieje wiele domowych sposobów na przyciemnienie włosów, które są całkowicie bezpieczne, naturalne, a ponadto, w przeciwieństwie do środków opartych na chemii kosmetycznej, wspomagają zdrowie i urodę naszych włosów. Pamiętać jednak należy, że żaden z wyżej wymienionych sposobów nie zadziała natychmiastowo. To metoda, którą trzeba powtarzać systematycznie, ale która w ogólnym rozrachunku opłaci się na pewno bardziej, niż farby drogeryjne.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *