Uroda

Domowe sposoby na kosmetyki z siemienia lnianego

siemie lniane na urodę

Naturalne kosmetyki cieszą się rosnącą popularnością, co sprawia że rośnie ich dostępność, ale nierzadko również ceny. Zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy zaoszczędzić lub po prostu wykorzystać produkty, które posiadamy w domu. Dziś kilka słów o możliwości stworzenia domowych kosmetyków z siemienia lnianego.

Co daje siemię lniane?

Nasiona lnu znane są ze swoich prozdrowotnych oraz upiększających właściwości. Choć przez lata były doceniane głównie przez osoby z problemami gastrycznymi, okazuje się że są korzystne nie tylko ze względu na działanie łagodzące żołądek.

Kosmetyki z siemienia lnianego, z uwagi na bogactwo takich składników jak cynk, wapń, żelazo czy magnez wpływają pozytywnie na wygląd skóry, ale również… włosów. W jaki sposób wykorzystać siemię w kosmetyce?

Jako element maseczki

Nasiona lnu (czy też raczej “glutek”, który się z nich pozyskuje) można z powodzeniem nakładać na włosy czy skórę twarzy i dekoltu. Dzięki wielu cennym składnikom odżywczym, wpłyną pozytywnie na wygląd, ale również zapewnią poprawę ogólnego stanu skóry i włosów.

Aby wykorzystać je jako element maseczki, wystarczy zagotować siemię z wodą, aż do uzyskania konsystencji dość gęstej śmietany. Uwaga: nasionka nierzadko przywierają do garnka, dlatego należy regularnie mieszać gotujące się siemię. W ten sposób oszczędzimy sobie długotrwałego szorowania sprzętów kuchennych.

Po przygotowaniu “glutka”, należy odczekać, aż jego temperatura spadnie. Następnie, można pomieszać go z dowolnie wybranym produktem drogeryjnym lub nałożyć samodzielnie na twarz bądź włosy. Ziarenka można odcedzić, jednak nie jest to konieczne. Opcja ta bywa preferowana głównie z uwagi na znacznie łatwiejsze zmywanie maseczek. Jeśli zaś chodzi o łączenie siemienia z drogeryjnymi kosmetykami, nie jest to konieczność: po prostu ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko spłynięcia mieszanki.

Co daje siemię lniane na włosy?

Zaaplikowane na włosy przed myciem, siemię lniane wyraźnie nabłyszcza kosmyki, sprawia że mniej się plączą i wyglądają na grubsze. Warto jednak pamiętać, że siemię lniane, podobnie jak większość naturalnych kosmetyków, wymaga regularności.

Jeśli Twoja skóra głowy ma tendencję do przesuszania się, również możesz zapewnić jej nawilżające maseczki od czasu do czasu. Siemię sprawi, że zaogniony skalp przestanie swędzieć i piec, a Ty zyskasz duży komfort.

Ciekawostką jest także możliwość użycia siemienia jako stylizatora do włosów kręconych. To metoda dla cierpliwych, gdyż włosy po nałożeniu “glutka” schną dużo dłużej niż standardowo. Technika ta jest jednak w pełni bezpieczna dla włosów, a także środowiska.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *