Zdrowie

Gdzie szukać wsparcia na emigracji? Psycholog Londyn

psycholog londyn

Wiele osób udaje się na emigrację do Wielkiej Brytanii z myślą, że znajdzie tam dobrze płatną pracę i po jakimś czasie wróci do Polski, a następnie będzie wieść spokojne, dostatnie życie. Niestety emigracja nie zawsze wygląda tak kolorowo. Pojawiają się problemy ze znalezieniem interesującego i dobrze płatnego zajęcia, pojawia się też tęsknota za rodziną i przyjaciółmi pozostawionymi w Polsce, a w zamian narasta poczucie wyobcowania i samotności. Oczywiście są osoby, które znoszą emigrację na tyle dobrze, że po pewnym czasie zaczynają myśleć o osiedleniu się w UK na stałe. Inni chcą wrócić do Polski, ale nie mogą z powodu ciążących zobowiązań finansowych czy też własnych ambicji. Decydują się na dalsze życie na emigracji, mimo że nie znoszą tej sytuacji najlepiej. Aby nie dopuścić do powstania czy pogłębienia problemów natury psychicznej, powinni szukać wsparcia wśród u osób, którym udało się wyjść z równie trudnej sytuacji. Pomóc może także psycholog Londyn.

Skąd się bierze depresja u emigrantów?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat depresji, dzięki czemu społeczeństwo zaczyna rozumieć, że nie jest to wymysł osób leniwych, niezorganizowanych, nieśmiałych i słabych psychicznie. Depresją nie jest chwilowe pogorszenie nastroju. Depresja to poważna choroba, która najczęściej rozwija się w związku z jakimiś przykrymi wydarzeniami, z sytuacją, z którą dana osoba nie potrafi sobie poradzić. Taką sytuacją może być np. długotrwała, samotna emigracja.

Psycholog Londyn, zwłaszcza psycholog polskiego pochodzenia, potrafi zrozumieć sytuację polskich emigrantów. Depresja najczęściej rozwija się u nich w związku z oddaleniem od bliskich. Co prawda emigranci komunikują się z rodziną i przyjaciółmi telefonicznie lub przez internet, ale nie przebywają z nimi w jednym pomieszczeniu, nie spędzają wspólnie wolnego czasu, nie nawiązują kontaktu fizycznego. Sytuacja nie jest jeszcze tak zła, jeśli mają w UK bliższych lub dalszych znajomych Polski i wraz z nimi spędzają swój wolny czas. Jeśli jednak takich osób nie ma, mogą pojawić się trudności w zaklimatyzowaniu w brytyjskiej społeczności, co wynika z problemów komunikacyjnych i różnic kulturowych. Sytuacje stresowe i presja wynikająca z konieczności utrzymywania rodziny w Polsce dodatkowo pogarszają stan psychiczny emigranta.

Polski psycholog Londyn – profesjonalna pomoc dla emigrantów

Polacy przebywający za granicą mogą, a nawet powinni szukać profesjonalnej pomocy, jeżeli zauważają u siebie niepokojące zmiany nastroju. Oczywiście uświadomienie sobie, że problem istnieje i że sami nie zdołają się z nim uporać, zajmuje niekiedy sporo czasu, ale im wcześniej rozpoczęta psychoterapia, tym większe szanse na odzyskanie dobrego nastroju i kontroli nad własnym życiem.

Dla skuteczności leczenia depresji kluczowe znaczenie ma możliwość swobodnego porozumiewania się z psychologiem. Dlatego też dla najlepszym wyborem dla emigrantów jest polski psycholog Londyn, który może poprowadzić terapię w języku polskim. Oczywiście oferta terapeutyczna nie obejmuje wyłącznie psychoterapii indywidualnej dla osób z depresją. Do psychologa mogą zgłosić się także pacjenci chcący zerwać z uzależnieniem, pary, które zatraciły sens bycia w związku czy też osoby nieradzące sobie ze stresem i cierpiące na bezsenność.

Oczywiście oferta terapeutyczna nie obejmuje wyłącznie psychoterapii indywidualnej dla osób z depresją. Do psychologa mogą zgłosić się także pacjenci chcący zerwać z uzależnieniem, pary, które zatraciły sens bycia w związku czy też osoby nieradzące sobie ze stresem i cierpiące na bezsenność. Pełną ofertę można znaleźć na stronie: klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna/

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *