Zdrowie

Jak trwała jest laserowa korekcja wzroku?

oko

Wzrok, słuch, dotyk, węch i smak – oto pięć zmysłów człowieka. Który według Ciebie jest najważniejszy? Wielu z nas bez wahania odpowie, że wzrok. Oczy pozwalają nam odbierać wizję, oceniać odległości i rozróżniać barwy. Kiedy wzrok ulegnie pogorszeniu lub oko zostanie uszkodzone, możemy stracić ostrość widzenia i spotkać się z koniecznością noszenia okularów.

Oczywiście, stylowe okulary mogą dodać nam uroku, mogą stać się modnym dodatkiem, ale mogą również uniemożliwić nam uprawianie ulubionego sportu. Rozwiązaniem problemu może być laserowa korekcja wzroku! Co to jest laserowa korekcja wzroku? Na czym polega i jakie są jej efekty?

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Narzędzia optyczne takie jak okulary czy szkła kontaktowe zapobiegają pogłębianiu się wady wzroku, ale jej nie leczą. Oznacza to, że okulary mogą pozostać z nami na stałe.

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna metoda leczenia, która poprawia ostrość widzenia i pozwala całkowicie wyeliminować konieczność korzystania z okularów. Technika polega na poprawieniu kształtu rogówki za pomocą sterowanego komputerowo lasera. Laser uwalnia chłodną wiązkę światła UV i kształtuje rogówkę tak, aby skorygować wadę wzroku pacjenta.

Czy warto poddać się laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to bardzo skuteczna metoda, która umożliwia przywrócenie pełnej ostrości widzenia. Jakie wady można skorygować? Jakie schorzenia wyleczyć?

Specjaliści z Centrum Okulistyki Blikpol podejmują się leczenia laserowego wielu chorób i wad wzroku – astygmatyzmu do ok. 6 dioptrii, krótkowzroczności do ok. -13 dioptrii i nadwzroczności do ok. +6 dioptrii. Nie są to jednak sztywne kryteria, ponieważ każdy przypadek jest sprawą bardzo indywidualną. Istnieje więc możliwość, że również w przypadku większych wad będzie można skorzystać z tej formy leczenia.

Czy laserowa korekcja wzroku jest trwała?

Większość pacjentów, którzy skorzystali z tej metody leczenia, jest bardzo zadowolonych z efektów i nie potrzebuje już okularów. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bardzo skutecznym i trwałym.

Rezultat zabiegu zależy w dużej mierze od wielkości i zaawansowania problemu, lecz w większości przypadków laserową korekcję wzroku wystarczy wykonać tylko raz, by uzyskać efekty na całe życie. Ustabilizowane wady wzroku udaje się zazwyczaj skorygować w pełni i na stałe.

Należy jednak pamiętać, że zarówno osoby, które zmagały się wcześniej z wadą wzroku, jak i te, które zawsze cieszyły się sokolim wzrokiem, w pewnym wieku i tak będą pewnie potrzebowały okularów do czytania. Tak zaprojektowała nas matka natura. To naturalne procesy starzenia się organizmu i nikt nie jest stanie nad nimi zapanować.

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Laserowa korekcja wzroku jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia, a ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie. Specjaliści z Centrum Okulistyki Blikpol zapewniają, że jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent otrzymuje środek znieczulający w postaci kropli do oczu.

Laserowa korekcja wzroku trwa kilka minut w przypadku jednego oka, więc pobyt pacjenta na sali zabiegowej wynosi kilkanaście minut. Łączny czas spędzony w placówce to około 2-3 godziny. Niedługo po wykonanym zabiegu pacjent może już wrócić do domu, a po kilku dniach rekonwalescencji również do pracy i swoich codziennych zajęć!

Więcej informacji znajdziesz na https://blikpol.pl

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *