Uroda

Na co uważać kupując perfumy na promocji?

perfumy w pudełku

Promocje na perfumy szczególnie takie o wartości trzycyfrowej to nie lada gratka. Dzięki obniżce możemy nabyć upatrzony zapach w niższej cenie. Czy jest coś, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z promocji na perfumy?

Jak dobrze wybrać zapach by stał się udanym zakupem?

Zanim zdecydujemy się na zakup flakonika, który prawdopodobnie będzie nam towarzyszył przez długie miesiące, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie nuty zapachowe najbardziej nam odpowiadają. Nuty zapachowe podzielić można m.in. na cytrusowe, owocowe, kwiatowe, korzenne, drzewne czy orientalne. Producenci zawsze opisują swoje kompozycje takimi właśnie określeniami.

Produkty warto wcześniej przetestować w drogerii stacjonarnej, ale nie należy wąchać więcej niż 4-5 zapachów. Po takiej ilości nut zapachowych nasz nos przestaje odróżniać poszczególne kompozycje. Zneutralizować wcześniej wąchany zapach pomagają ziarna kawy, które często można znaleźć w sklepach z perfumami.

perfumy

Lepiej unikać w tym dniu nakładania olejków i balsamów do ciała. Każdy dodatkowy zapach może zaburzyć aromat perfum i zamaskować ich oryginalny zapach. Dodatkowo na testowanie perfum warto wybrać się przed południem, czyli wtedy gdy nasz zmysł węchu najlepiej radzi sobie z rozróżnianiem zapachów.

Bardzo popularne jest testowanie zapachów na specjalnym papierku, jednak okazuje się, że najlepiej sprawdzać perfumy psikając je na przedramię. Każdy zapach może bowiem inaczej komponować się z naturalnym zapachem ciała.

perfumy

Dodatkowo nie warto decydować się na impulsywny zakup perfum tylko dlatego, że są one w promocji. Dopiero po około 2 godzinach zapach z reguły rozkwita w pełni i uwydatnia swoje nuty środkowe i bazowe. Jeśli po tym czasie perfumy nadal nam się podobają, oznacza to, że śmiało możemy dokonać zakupu.

Na co zwrócić uwagę kupując perfumy na promocji?

Jednym z ważniejszych kwestii jest wybór miejsca, w którym dokonujemy zakupu. W sieci nie brakuje aukcji prowadzonych przez prywatnych sprzedawców a w realu straganów na targach i bazarach z niesamowitymi ofertami rzekomo oryginalnych perfum. Wysokie promocje w takich miejscach powinny wzbudzić naszą czujność. Oryginalne produkty z pewnością dostaniemy w sprawdzonych, stacjonarnych sklepach jednak w Internecie również istnieje wiele wiarygodnych i sprawdzonych perfumerii. Promocje na perfumy damskie i męskie dostępne na perfumeria.pl/collections/promocja-perfumy-damskie są atrakcyjne i dodatkowo mamy pewność, że nabywamy oryginalny produkt.

Dodatkowo zawsze należy zerknąć na datę ważności. Każdy zapach na bazie alkoholu a bowiem datę przydatności do 5 lat. Po tym czasie nawet jeśli nie był nigdy otwierany znacznie traci swoją intensywność.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *