Uroda

Perfumy bliskoskórne: czym są i jakie marki je proponują?


Jednym z najnowszych trendów branży perfumeryjnej są perfumy bliskoskórne. Zawierają zmysłowe i ciepłe nuty, które idealnie komponują się z naturalnym zapachem wydzielanym przez ciało. To właśnie dzięki temu wyróżniają się o wiele większą trwałością zapachu niż klasyczne pachnidła. Zobacz, jak rozpoznać perfumy bliskoskórne.

Czym są perfumy bliskoskórne?Perfumy bliskoskórne

Perfumy bliskoskórne to niezwykłe pachnidła. Otulają one ciało niewidzialną mgiełką i wyczuwalne są tylko dla osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Wyczuje więc je przyjaciółka, z którą witasz się pocałunkiem w policzek czy partner przy romantycznym powitaniu. Oznacza to, że damskie perfumy bilskoskórne nieobezwładniają całego otoczenia swoją mocą, a także nie są nachalne. Idealnie sprawdzają się więc jako pachnidła do pracy czy na oficjalne sytuacje. Coraz więcej kobiet sięga po nie jednak i w sytuacjach mniej formalnych. Większość perfumiarzy tylko temu przyklaskuje. Uważają oni, że dobrze dobrane perfumy powinny być wyczuwalne tylko w najbliższym otoczeniu, a zapach nie powinien pojawiać się w pomieszczeniu jeszcze przed człowiekiem i ciągnąć się za nim jak długi ogon.

 

Zapach perfum bliskoskórnych?

Perfumy bliskoskórneIdeą przyświecającą perfumom bliskoskórynym jest dopełnianie naturalnych woni ciała i scalanie się z nimi. Przez to właśnie w perfumach bliskoskórnych dominują akordy sensualne, głębokie, delikatne. Aromatem dominującym w tego typu pachnidłach jest głównie piżmo. Piżmo gości w wielu damskich perfumach. Spotkać można je zarówno w zapachach eleganckich, jak i lekkich, letnich. Perfumiarze najczęściej piżmo stosują jako akord bazowy. Jego zadaniem jest harmonizowanie i nadawanie głębi lżejszym nutom kompozycji zapachowej.

Często w perfumach bliskoskórnych stosowana jest te ambra, drzewo sandałowe, paczula, irys, miód, pieprz, wanilia i nuty morskie.

 

Perfumy bliskoskórne – gdzie je znaleźć?

Wbrew pozorom zakup perfum bliskoskórnych nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wejść na https://tagomago.pl/collections/perfumy-damskie. Perfumy damskie bliskoskórne proponuje wiele czołowych domów perfumeryjnych. Wśród polecanych zapachów znajduje się m.in. Escentric Molecules Molecule 01, Tom Ford Métallique, Gucci Mémoire d’une Odeur, Maison Margiela Beach Walk, a także Burberry Body. Perfumy te znane i lubiane są od lat. Bez problemu można zamówić je w perfumerii internetowej. Zapachy o niskiej projekcji, czyli właściwe bliskoskórne sprawdzą się na każdą okazję. Możesz się w nie „ubrać” do pracy, na randkę, na spotkanie ze znajomymi czy rodzinną uroczystość. Będą też świetnym dopełnieniem wieczorowych kreacji.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *