Zdrowie

Omiń kolejki i zorganizuj prywatny wyjazd do sanatorium

sanatorium busko zdrój

Chciałbyś wyjechać do sanatorium, ale nie wiesz w jaki sposób zorganizować pobyt? Zastanawiasz się czy można samodzielnie wybrać miejsce lub termin? Jakie korzyści daje prywatny wyjazd? Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj odpowiedzi na te pytania.

W jaki sposób można skorzystać z pobytu w sanatorium?

Jeżeli trapią nas problemy zdrowotne i chcielibyśmy poprawić kondycję naszego organizmu, to możemy udać się do sanatorium. Ośrodki sanatoryjne zlokalizowane są najczęściej w miejscowościach uzdrowiskowych, posiadających doskonałe warunki klimatyczne oraz bogate złoża naturalnych surowców leczniczych.

Z pobytu w sanatorium można skorzystać:

  • na podstawie skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia – ponosimy wówczas koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia
  • na podstawie skierowania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – nie musimy wtedy za nic płacić
  • wykupując pobyt prywatny

Dwie pierwsze opcje są jak widać bardzo opłacalne, niestety średni czas oczekiwania na pobyt w uzdrowisku wynosi obecnie około 2 lat. Jeżeli nie chcemy czekać tyle czasu, to możemy skorzystać z prywatnego pobytu w sanatorium. Jakie są tego największe korzyści?

Największe zalety prywatnego pobytu w sanatorium

Pierwszą zaletą, która od razu rzuca się w oczy jest… czas. A właściwie brak czasu oczekiwania zarówno na skierowanie do sanatorium, jak i na sam pobyt. Kolejnym plusem jest to, że sami możemy wybrać sobie miejsce, do którego pojedziemy się leczyć. Miłośnicy morza mogą sobie wybrać sanatorium w Kołobrzegu lub Świnoujściu, z kolei wielbiciele gór mogą się udać do Szczawnicy lub Polanicy-Zdrój. Nikt nam z góry nie będzie narzucał również terminu, ani długości pobytu – o wszystkim decydujemy sami. Nie będziemy musieli przejmować się żadnymi formalnościami. Ominie nas również stres związany z oczekiwaniem na decyzję.

Decydując się na prywatny pobyt w sanatorium możemy wybrać jeden z oferowanych przez dany ośrodek pakietów. W jego skład wchodzą między innymi: noclegi z pełnym wyżywieniem, konsultacje lekarskie, opieka lekarsko-pielęgniarska, badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz szereg zabiegów. Można również wykupić sam pobyt z wyżywieniem, a o ewentualnych zabiegach zdecydować po odbytej na miejscu konsultacji lekarskiej.

Kolejną zaletą jest również to, że możemy wyjechać razem ze współmałżonkiem, znajomym czy innym członkiem rodziny. W przypadku dofinansowania z NFZ lub ZUS jest to bardzo ciężkie do zorganizowania, gdyż nie mamy wtedy wpływu, ani na termin, ani na miejsce pobytu.

Do sanatorium za własne pieniądze – ile to kosztuje?

Cena prywatnego wyjazdu do sanatorium uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Pierwszym z nich jest miejscowość, do której planujemy się udać oraz warunki zakwaterowania. Na koszty wpływ będzie miała również długość pobytu oraz liczba i rodzaj planowanych zabiegów. Decydując się na skorzystanie z pakietu pobytowego z góry wiesz ile za wszystko zapłacisz. Dodatkowo można liczyć na szereg zniżek np. na zabiegi SPA. Oczywiście będziesz mógł skorzystać z dodatkowych zabiegów i atrakcji oferowanych przez dany ośrodek, jednak będzie się to wiązało z dopłatą.

Publikacja powstała we współpracy z Sanatorium Bristol w Busku Zdrój oferującym prywatne pobyty rehabilitacyjno-lecznicze.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *