Zdrowie

domowe sposoby na przeziębienie – sprawdź czy je znasz

Domowe sposoby na przeziębienie

Przed wizytą u lekarza często próbujemy leczyć się domowymi sposobami. W ten sposób możemy zapobiec zarażeniu się w poczekalni innymi wirusami, które mogą być dużo groźniejsze dla naszego organizmu bądź organizmu naszych dzieci. Podpowiemy jak wykorzystać domowe sposoby na przeziębienie.

Jak zwalczyć katar?

Jednym z naturalnych sposobów na katar jest kąpiel z dodatkiem olejku eukaliptusowego lub lawendowego, które pomagają udrożnić zatkane zatoki. Tak samo pomogą nam inhalacje robione z wrzątku z dodatkiem olejku sosnowego. Dużą ulgę przynosi akupresura. Uciskaj delikatnie opuszkami palców punkty u nasady skrzydełek nosa a następnie punkt nad nosem, między brwiami przez około 2 minuty.

Naturalna pomoc w bólu gardła

Na ból gardła możemy stosować płukanki ziołowe z szałwii, rumianku, mięty pieprzowej i kwiatu nagietka. Pomocne jest również siemie lniane. 2 łyżki zagotuj w szklance wody i taki napar pij codziennie wieczorem przed snem.

Jak wyleczyć grype domowymi sposobamiJak poradzić sobie z kaszlem?

Przeziębienie łatwo wyleczyć domowymi sposobami. Poradzimy sobie nawet z kaszlem. Warto wspomóc się syropem z cebuli, który łagodzi podrażniony układ oddechowy. Inny sposobem jest dodanie do miodu lipowego mielonego anyżu. Najlepiej spożywać go dwa razy dziennie przed posiłkiem.

Jak walczyć z gorączką?

Organizm walcząc z przeziębieniem najczęściej reaguje wysoką gorączką. Jest to normalny objaw i dopóki temperatura nie przekracza 39 stopni i nie trwa powyżej 3 dni warto nie brać leków przeciwgorączkowych. Żeby obniżyć temperaturę możemy wspomóc się herbatką lipowo – miodową. Wystarczy zagotować 2 łyżeczki suszonych kwiatów lipy wrzątkiem i dodać dwie łyżeczki miodu. Warto robić sobie chłodne okłady.

Przeziębienie i domowe sposoby leczenia są już od dawna popularne. Większość z nich stosowały już nasze prababki i z pokolenia na pokolenie były przekazywane aż do czasów teraźniejszych. Większość z nich można równie skutecznie stosować przy przeziębieniach naszych dzieci jeśli nie wystąpiła u nich alergia na przykład na miód.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *