Treningi

Trening rano czy wieczorem?

trening - poranne bieganie

Coraz więcej osób chce prowadzić zdrowy tryb życia. Zbilansowana dieta, a także regularne ćwiczenia są w stanie sprawić, że pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Wiele osób myśli, że pora treningu nie ma żadnego znaczenia.

Dlaczego warto ćwiczyć rano?

Sporo osób zastanawia się – trening rano czy wieczorem – co przyniesie lepsze rezultaty? Zdecydowanie więcej osób decyduje się na ćwiczenia poranne. Trening jest w stanie przyspieszyć nasz metabolizm. Dobrze wykonany trening jest w stanie również sprawić, że będziemy mieli lepszą koncentrację. Poranne ćwiczenia są w stanie sprawić, że zyskamy nową, pozytywną energię. Właśnie dlatego większość osób wybiera trening zaraz po przebudzeniu w domowym zaciszu. Sporo osób postanawia też pobiegać przed pracą. Poranne ćwiczenia mogą także zmniejszyć apetyt w ciągu dnia. Gdy osoba spali zbędny tłuszcz rano, nie chce później jeść niezdrowych, kalorycznych dań. Po porannym treningu warto uzupełnić poziom białka. Świetnie sprawdzi się tu banan lub zjedzenie jajka na przykład na twardo.

Wieczorny trening

Jeżeli jednak jesteśmy osobami, które nie lubią rano wcześniej wstawać, tylko po to, aby poćwiczyć – pozostaje Ci wieczorny trening, który również ma wiele pozytywów. Wieczorami na siłowni jest bardzo mało osób, unikniesz więc tłumów. Nie będziesz również musiał czekać w kolejce, aby skorzystać z danego urządzenia. W ten sposób wykonasz trening o wiele szybciej. Ćwiczenia wieczorem z całą pewnością zrelaksują Cię przed kolejnym dniem. Wieczorna aktywność fizyczna jest również sprawić, że będzie nam się spało o wiele lepiej. Jeżeli chcemy zwiększyć poziom endorfin, powinniśmy ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu. Wieczorem dobrze wykonany trening pozwoli naszemu organizmowi wyciszyć się i zrelaksować.

Zarówno trening rano, jak i wieczorem pozwoli pozbyć się nam zbędnych kilogramów. Regularne ćwiczenie jest zdrowe, nie tylko dla naszego ciała, ale również dla naszej psychiki. Warto poświęcić przynajmniej pół godziny dziennie na aktywność fizyczną.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *