Treningi

Trening cardio dla początkujących

Trening cardio dla początkujących

Trening cardio dla początkujących jest formą ćwiczeń dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawić swoją kondycję fizyczną. Trening cardio jest idealnym zestawem dla osób początkujących. Pamiętaj jednak, że same ćwiczenia to nie wszystko, ważna jest też odpowiednio zbilansowana dieta.

Ćwiczenia cardio – co to jest?

Trening ten jest wytrzymałościowy lub tlenowy. Ma na celu podniesienie tempa przemiany materii i ma pomóc w zwalczaniu tkanki tłuszczowej. Dobrze ułożony plan treningowy jest krótki i intensywny i utrzymuje tętno na stałym poziomie. Przede wszystkim musi być dostosowany do kondycji i wydolności danej osoby. Odpowiednio wykonywany trening daje efekty szybko i na długo.

Trening cardio na siłowni powinien obejmować wszelkiego rodzaju biegi na bieżni, jazdę na rowerku stacjonarnym, stepy lub bieg na orbitreku. Trening wykonywany na orbitreku jest bezpieczny ponieważ nie obciąża stawów. Trening cardio dla początkujących powinien być dobrany indywidualnie. Powinien opierać się na jeździe na rowerku lub biegu na bieżni. W treningu cardio może brać udział praktycznie każdy prócz osób, chorujących na nadciśnienie tętnicze oraz osoby, które mają problemy z sercem.

Trening cardio w domu

Ćwiczenia cardio z rowerkiemNie musimy specjalnie uczęszczać na siłownię aby skorzystać z ćwiczeń cardio. Przyrządy jakie możesz wykorzystać do samodzielnego treningu to skakanka lub rower. Możesz również spróbować z szybkiego truchtu. Warto wspomnieć o tym by jak najwięcej korzystać ze świeżego powietrza i starać się każdy trening robić właśnie na dworze. Pamiętaj niezależnie od miejsca,w którym przeprowadzasz trening o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Warto też zaopatrzyć się w pulsometr aby kontrolować puls podczas treningu co pomoże nam w osiągnięciu efektów wynikających z ćwiczeń a nie sprawi, że się zbytnio zmęczymy. Dodatkowym plusem wykonywania ćwiczeń w plenerze jest miękkość podłoża co pomaga osobom bardzo otyłym, rozpoczynającym swoją przygodę z treningami.

Share:

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *