Zdrowie

Co jeść aby szybko przytyć?

Jak szybko przytyć

Osoby, które się odchudzają często popadają w tak zwany jadłowstręt psychiczny. Rygorystyczna dieta, która sobie narzucają może doprowadzić do wielu niedoborów podstawowych składników odżywczych a w rezultacie do poważnych chorób. Podpowiemy co należy jeść aby szybko przytyć i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.

Co jeść aby szybko przytyć?

Warto spożywać tłuszcze zarówno zwierzęce jak i roślinne np. śmietanka, mleko, masło, żółtka jaj oraz oliwa z oliwek. Pomogą również produkty zawierające białko czyli mięso i nabiał łącznie z jego przetworami. Pomocne są również łatwo przyswajalne węglowodany oraz obfite desery.

Dieta dla osoby z wyniszczonym organizmem powinna zacząć się od niskokalorycznych i odpowiednio dobranych posiłków. Stopniowo zwiększamy kaloryczność dodając do mleka żółtko jaja, gotując kleiki na ryżu a ziemniaczane puree podając z mlekiem lub śmietanką. Początkowo używaj mięsa mielonego chudego drobiowego lub z cielęciny i gotuj na parze. Następnie możesz zacząć smażyć ale najlepiej bez użycia tłuszczu. Jeśli zauważysz gwałtowny spadek wagi warto zakończyć dietę i zacząć normalnie się odżywiać ale w mniejszych ilościach. Objawy niedoboru nie występują od razu. Poprzedza je okres utajenia kiedy organizm wykorzystuje najpierw swoje zapasy.

Jak przytyć?

Ważny jest sposób odżywiania. Odpowiednia organizacja każdego dnia wpływa na przemianę materii. Warto pamiętać o śniadaniu. Oprócz ciepłego napoju zjedz zupę mleczną. Jeśli wychodzisz na dłużej weź ze sobą kanapki i jakiś owoc. Warto pamiętać o stałych porach posiłków i ich ilości. Najlepiej gdy będzie to 5-6 zdrowych i zbilansowanych posiłków. Możesz sobie również pozwolić na podjadanie między nimi.

Jak szybko przytyć?

Warto zacząć pobudzać apetyt. Pomogą w tym soki warzywne i owocowe oraz mało słodkie kompoty. Ważne by spożywać dużo świeżych owoców i warzyw. Warto jeść świeże surówki i sałatki. Dobrze sprawdzą się desery w postaci kisieli i galaretek.

Warto pamiętać, że czasem trudniej jest osobie szczupłej przytyć niż otyłej schudnąć. Jeśli mamy z tym problem warto zasięgnąć rady dietetyka lub lekarza.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *