Diety

Jak szybko schudnąć 10 kg – szybka dieta

dieta by schudnąć 10 kg

10 kilogramów to taka wartość, której utrata zdecydowanie jest widoczna po sylwetce już na pierwszy rzut oka. Dlatego tak wiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć 10 kg, jakie zmiany należy wprowadzić do diety oraz czy ćwiczenia i aktywność fizyczna pomogą w osiągnięciu celu? Odpowiedź w artykule!

Zacznij od diety

Jeśli zamierzasz schudnąć 10 kg, to oznacza, że twoje BMI przekracza normę, a sylwetka nie jest idealna. Jeśli przeszkadzają ci boczki, zbyt duże uda lub ramiona, zacznij od diety. Szybka dieta 10 kg obejmuje kilka zasad, których przestrzeganie powinno doprowadzić cię do celu. Po pierwsze, postaraj się jeść 5 niewielkich posiłków dziennie w odstępach co 3 godziny. 3 posiłki powinny być główne, a pozostałe stanowią uzupełnienie – może to być więc tylko jogurt lub mała porcja warzyw i owoców. 5 posiłków może wydawać się dużą liczbą, jednak dbając o odpowiednią kaloryczność tych posiłków, na pewno osiągniemy cel. Głodówka nie jest rozwiązaniem – pozwoli szybko stracić kilka kilogramów, ale spowolni metabolizm i gwarantuje efekt jojo. Należy unikać posiłków wysoko przetworzonych, a więc np. fast foodów.

Właściwe suplementy

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak błyskawicznie schudnąć 10 kg, oprócz właściwej diety sięgnij po naturalne suplementy. Wyciąg z karczocha przyspiesza przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Pomocna może być też zielona herbata oraz pokrzywa. Unikaj chemicznych spalaczy tłuszczu – są szkodliwe i nie powinny być stosowane! Naturalne środki w bezpieczny sposób pomogą w uzyskaniu właściwej masy ciała. Stosowanie suplementów warto skonsultować z dietetykiem lub przynajmniej farmaceutą. 

Dbaj o nawodnienie

Podczas diety należy wypijać przynajmniej 1,5l. wody mineralnej. Może być to zarówno woda niegazowana, jak i gazowana. Wybieraj jednak mineralną, a nie źródlaną. Nie pij jednym duszkiem – należy popijać wodę przez cały dzień, małymi łykami. Unikaj soków i kompotów – są bardzo kaloryczne, w 1l. soku pomarańczowego może być nawet 400 kalorii! 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *