Diety

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

dieta pudełkowa

W jaki sposób zdefiniować zdrowe odżywianie? Z pewnością jego wynikiem powinno być permanentne utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Ponadto, zdrowe produkty powinny być wolne od konserwantów, sztucznych barwników oraz chemicznych wzmacniaczy smaku, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Co więcej, zdrowe odżywianie to całkowite wyeliminowanie produktów, na które mamy alergię lub ich nie tolerujemy. Dieta pudełkowa może być dostosowana do każdej osoby, nie tylko pod względem kaloryczności, ale również rodzaju produktów.

Dieta pudełkowa – najważniejsze zalety

Rodzaj diety powinien być dostosowany nie tylko do masy ciała, płci i wieku, ale przede wszystkim do stylu życia. Siedzący tryb, w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej, sprawiają, że zapotrzebowanie kaloryczne znacząco maleje. Jeżeli w takie sytuacji przez długi okres będziemy spożywać zbyt dużo kalorii, może to doprowadzić do otyłości lub nadwagi. Jakie są najważniejsze cechy diety pudełkowej?

  • Robienie zakupów, czytanie etykiet oraz przygotowanie posiłków niestety angażuje dużą ilość czasu, dlatego wiele osób wybiera dietę pudełkową ze względu na wygodę. Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalne firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym używają wyłącznie produktów wysokiej jakości, dzięki którym przygotowywane posiłki są nie tylko smaczne, ale również zdrowe.
  • Możliwość wybrania kaloryczności dań to kolejna istotna zaleta. Dieta pudełkowa idealne sprawdzi się zarówno w przypadku osób budujących masę mięśniową, jak i chcących zredukować tkankę tłuszczową. Ponadto, w przypadku gdy nasz tryb życia ulegnie zmianie, możemy dowolnie sterować kalorycznością, aby jak najszybciej osiągnąć założone rezultaty. Zapotrzebowanie kaloryczne zmienia się wraz z wiekiem, dlatego aby nie dopuścić do odkładania się tkanki tłuszczowej, należy je systematycznie kontrolować.
  • Dieta pudełkowa, w przeciwieństwie do dań typu fast food i produktów wysokoprzetworzonych, zawiera ograniczoną ilość tłuszczów oraz cukrów prostych. Węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze pozytywnie wpływają na nasz organizm i w połączeniu z białkiem, stanowią podstawę diety pudełkowej.

Catering dietetyczny eliminuje konieczność podjadania między posiłkami, dzięki czemu nie musimy sięgać po niezdrowe przekąski typu batony, cukierki lub chipsy. W niektórych przypadkach, samo ograniczenie przekąsek może zaowocować utratą kilku kilogramów i lepszym samopoczuciem.

Dieta pudełkowa dla osób z nietolerancjami pokarmowymi

Obecnie coraz większa liczba osób cierpi na różnego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe, które mogą pojawić się w praktycznie każdym wieku. Jedną z najczęstszych jest nietolerancja laktozy, czyli cukru mlecznego. Kupowanie produktów całkowicie pozbawionych laktozy jest czasochłonne i każdorazowo wymaga skrupulatnego czytania etykiety. W takim wypadku dieta pudełkowa w wersji bez cukru mlecznego jest nie tylko zdrowa, ale również pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu. Nie powinniśmy spożywać produktów, po których czujemy ból brzucha, wzdęcia, uciski lub dyskomfort.

  • Nietolerancja glutenu również jest powszechnym zjawiskiem. Dieta pudełkowa bez tego białka jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z takim problemem. Korzystając z usług doświadczonej firmy oferującej catering dietetyczny, mamy pewność, że w posiłkach nie ma nawet najmniejszej ilości glutenu.

Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa jest nie tylko smaczna i różnorodna, ale przede wszystkim zdrowa. W połączeniu z regularną aktywnością fizyczną, ogranicza ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FIT MIX – catering dietetyczny

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *