Diety

Dieta pudełkowa – przykładowe przepisy

Dieta pudełkowa - przykładowy jadłospis

Coraz więcej Polaków decyduje się na racjonalne i zdrowe jedzenie. Osoby, które są zapracowane i prowadzą bardzo aktywny tryb pracy mogą skorzystać z gotowych dań, które są dostarczane im prosto do domu. Warto zapoznać się z ofertą diety pudełkowej,z której korzysta coraz więcej osób. Liczba firm cateringowych oferujących pudełkową dietę wciąż rośnie a co za tym idzie również konkurencyjność cen oraz oferowany jadłospis.

Dieta pudełkowa – o co chodzi?

Dieta pudełkowa polega na odpowiednio dobranym jadłospisie o określonej wartości kalorycznej w zależności od zapotrzebowania klienta. W takim cateringu możemy również zamawiać dowolną liczbę posiłków w ciągu dnia. Zazwyczaj przygotowywane są w nocy lub wczesnym rankiem aby dostarczyć wszystkie zamówione posiłki od rana. Jeżeli mamy alergię pokarmową możemy zamówić takie posiłki, które będą odpowiednie dla naszego zdrowia.
Z diet pudełkowych najczęściej korzystają osoby bardzo aktywne ale również osoby, które chciałyby schudnąć ale nie są w stanie ułożyć sobie odpowiednio dobranych posiłków w ciągu dnia.

Jakość diet pudełkowych

Jakość produktów ze względu na dużą konkurencyjność firm cateringowych musi być odpowiednia i przebadana. Wiadomą rzeczą jest to, że jakość idzie wraz z ceną i firmy oferujące konkurencyjną cenę mogą mieć gorszą jakość produktów. Nie możemy wykluczyć i takiej możliwości dlatego warto przed decyzją o takim sposobie żywienia popytać wśród znajomych bądź na dostępnych grupach społecznościowych dotyczących żywienia pudełkowego. Czasem może się też zdarzyć, że ilość użytych przypraw przez kucharza przygotowującego taki posiłek nie będzie nam odpowiadała ale nie jest to powód do tego aby rezygnować z usług takiej firmy ponieważ możemy sami doprawić wedle uznania zgodnie z nasza dietą. Pamiętajmy też o tym by odpowiednio dobrać ilość kalorii takich posiłków, a jeszcze lepszym pomysłem będzie konsultacja z dietetykiem Naturhouse pod względem doboru odpowiednich składników oraz wartości kalorycznych odpowiednich do naszego trybu życia.

Przykładowy jadłospis diety pudełkowej

Poniżej przedstawiamy przykładowy jadłospis dla diety do 1500 kcal:

  1. śniadanie – omlet z warzywami
  2. II śniadanie – surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem
  3. obiad – kurczak w sosie barbecue z kasza i sałatką
  4. pieczone warzywa w sosie czosnkowym
Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *