Uroda

Dwutlenek węgla dla urody? Poznaj zalety karboksyterapii!

terapia dwutlenkiem węgla

Wokół dwutlenku węgla narosło wiele mitów i nic dziwnego, że wzbudza negatywne skojarzenia. Warto jednak pamiętać, że jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jeśli dostarczamy go w odpowiednich proporcjach. Co ciekawe, dwutlenek węgla znajduje swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Jak karboksyterapia wpływa na urodę? Kiedy warto zastosować leczenie dwutlenkiem węgla?

Karboksyterapia – na czym polega?

Leczenie dwutlenkiem węgla wzbudziło nasze zainteresowanie, dlatego postanowiliśmy zdobyć informację na temat zabiegu i jego efektów. Sprawdziliśmy, że karboksyterapia jest wykonywana w Klinice Miracki w Warszawie, a tamtejsi specjaliści opowiedzieli nam szczegółowo o leczeniu dwutlenkiem węgla. Karboksyterapia polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla, przy pomocy niewielkiej igły. Iniekcja wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym na przyspieszenie procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Zwiększona ilość substancji odżywczych w komórkach zwiększa ilość kolagenu i elastyny, co wpływa na wyraźne odmłodzenie skóry. Zabieg z użyciem nowoczesnego urządzenia Venusian CO2 Therapy wpływa na zwiększenie komfortu pacjenta, a także ogranicza do minimum dolegliwości bólowe.

Dla kogo leczenie dwutlenkiem węgla?

Karboksyterapia to nowoczesny zabieg, który skutecznie usuwa wiele mankamentów urody. Leczeniem dwutlenkiem warto rozważyć jeśli naszym problemem są:

  • zasinienia i worki pod oczami
  • zmarszczki i zwiotczenie skóry
  • cellulit i rozstępy
  • nieestetyczne blizny
  • problemy z włosami takie jak zaburzenia porostu, łysienie czy osłabienie ich kondycji
  • utrata jędrności i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz obszarów intymnych.

Karboksyterapia znajduje swoje zastosowanie również w przypadku lekkich zaburzeń krążenia, a także w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej. Skuteczność leczenia dwutlenkiem węgla zależy od wielu czynników takich jak wiek pacjenta, systematyczność sesji oraz odpowiednio dobranej dawki.

Karboksyterapia – zalety

Leczenie dwutlenkiem węgla za pomocą urządzenia Venusian CO2 Therapy jest skutecznym i mało inwazyjnym zabiegiem. Sporą zaletą karboksyterapii jest krótki czas trwania ( zaledwie kilkanaście minut) zabiegu i możliwość powtarzania nawet dwa razy w tygodniu. Zabieg nie wymaga przygotowania oraz podania znieczulenia, jest mało bolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Karboksyterapia pomaga w leczeniu i usuwaniu wielu mankamentów urody, rezultaty terapii są długotrwałe, a po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Leczenie dwutlenkiem węgla pomaga w przypadku problemów ze skórą, włosami czy szpecącymi włosami.

Co jeszcze warto wiedzieć o leczeniu dwutlenkiem węgla?

Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, ograniczony minimalnym ryzykiem. Po iniekcji mogą zdarzyć się zasinienia, zaczerwienienia oraz tkliwość skóry, które ustępują samoistnie. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, mechanicznego tarcia, a także stosować specjalne preparaty łagodzące. Przeciwwskazaniem do karboksyterapii jest ciąża,  epilepsja, choroby nowotworowe oraz ostra niewydolność serca i płuc. Podczas konsultacji przed zabiegiem omawiane są przeciwwskazania, szczegóły zabiegu, prognozowane efekty. Po około 10-12 zabiegach omawiane są rezultaty terapii i ustala się dalsze postępowanie. Karboksyterapia Venusian CO2 Therapy przynosi spektakularne efekty i skutecznie poprawia kondycję skóry i włosów oraz pomaga w leczeniu i usuwaniu cellulitu, sińców i worków pod oczami oraz blizn, a przy tym jest komfortowy, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Więcej informacji na temat leczenia dwutlenkiem węgla na stronie: klinikamiracki.pl

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *