Uroda

Lifting falami radiowymi Attiva – poznaj nową jakość radiofrekwencji w medycynie estetycznej

attiva klinika miracki warszawa

Pierwsze objawy utraty jędrności skóry – zarówno na twarzy, jak i na całym ciele – mogą pojawić się już około 30 roku życia. Wiek ten jest oczywiście umowny i zależy od trybu życia czy uwarunkowań genetycznych, ale właśnie po trzydziestce kobiety najczęściej poszukują zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiązałyby problem zwiotczałej skóry na różnych obszarach ciała.

Innowację w dziedzinie odmładzania i modelowania sylwetki stanowi endodermalny lifting falami radiowymi Attiva, wykonywany m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Różnica między Attiva, a innymi zabiegami z użyciem radiofrekwencji polega na tym, że umożliwia wprowadznie fal radiowych pod skórą, a nie, jak do tej pory, tylko przez skórę.

Fale radiowe lepsze niż skalpel

Zabieg falami radiowymi Attiva to innowacyjna metoda odmładzania skóry i modelowania sylwetki za pomocą endodermalnego (podskórnego) liftingu falami radiowymi. W bezpieczny i niemal bezbolesny sposób (zastosowanie znieczulenia miejscowego) spektakularnie ujędrnia skórę. Dzięki podskórnej aplikacji fali radiowej możliwe jest precyzyjne podgrzanie skóry wraz z tkanką podskórną, co powoduje ich przebudowę i obkurczenie, a także lipolizę, czyli redukcję tkanki tłuszczowej. Osiągana podczas zabiegu temperatura jest na bieżąco kontrolowana, dzięki zainstalowanej w urządzeniu kamerze termowizyjnej. Temperatura jest dobierana indywidualnie, w zależności od potrzeb danego pacjenta i efektów, jakie chce uzyskać. Jest to zakres od 45 do 70 stopni Celsjusza. Tak wysokich parametrów nie można uzyskać podczas zupełnie nieinwazyjnych zabiegów RF przez powłoki skórne.

Attiva – przebieg zabiegu

Możliwe są dwie opcje zabiegu Attiva:

  • lifting podskórny – pod skórę wprowadzana jest niewielka kaniula zawierająca mikrosondę i czujnik temperatury;
  • lifting zewnętrzny – przeprowadzany przy użyciu ceramicznych głowic, które intensywnie stymulują temperaturę skóry na zewnątrz.

Najlepsze efekt przynosi lifting zewnętrzny. Sonda emituje fale elektromagnetyczne, które podgrzewają leczone miejsce. Temperatura wewnątrz tkanek kontrolowana jest przez specjalny czujnik, a na zewnątrz przez mikrokamerę. Zastosowanie niższych temperatur (około 45 stopni Celsjusza) stymuluje fibroblasty do neokolagenogenezy (produkcji nowego kolagenu), co wpływa na poprawę jędrności skóry. Natomiast zastosowanie temperatury około 70 stopni Celsjusza przynosi efekt redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Ponieważ wiąże się z jedynie minimalnym dyskomfortem dla pacjenta, nie wymaga również długiego okresu rekonwalescencji.

Efekty liftingu falami radiowymi

W wyniku ciepła wytworzonego przez fale radiowe można uzyskać pożądany efekt terapeutyczny, czyli pobudzenie produkcji kolagenu i w konsekwencji wzrost elastyczności i napięcia skóry. Dzięki temu zabieg Attiva pomaga w redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej, co wiąże się z efektem wyszczuplenia nawet na twarzy (policzki, podbródek).

Inne efekty zabiegu:

  • spłycenie zmarszczek,
  • ujędrnienie wiotkiej skóry,
  • przywrócenie prawidłowego owalu twarzy,
  • likwidacja podwójnego podbródka,
  • poprawa kolorytu i gładkości skóry,
  • odmłodzenie skóry szyi i dekoltu,
  • poprawienie jakości skóry na piersiach, brzuchu, ramionach, udach czy w okolicy kolan,
  • redukcja tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie sylwetki.

Skóra po zabiegu falami radiowymi potrzebuje czasu, aby pobudzone naturalne procesy przebudowy kolagenu i regeneracji skóry mogły w pełni zaowocować. Ostateczne rezultaty są zatem widoczne około trzy miesiące po zabiegu. Wtedy też można pomyśleć o kolejnym zabiegu Attiva, by podtrzymać i umocnić efekty.

Dowiedz się więcej o zabiegu Attiva: https://klinikamiracki.pl/attiva/

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *