Zdrowie

Helicobacter pylori – objawy skórne i naturalne leczenie

Helicobacter pylori

Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, ile jest szczepów bakterii i że są one bardzo niebezpieczne. Taka helicobacter pylori potrafi narobić w organizmie ludzkim niezłego spustoszenia, a co najgorsze u większości pacjentów nie daje praktycznie żadnych objawów przez bardzo długi czas, toteż wykrywa się ją najczęściej podczas rutynowych badań.

Zakażenie helicobacter pylori – jak do niego dochodzi?

Zazwyczaj drogą kropelkową, przez ślinę lub kał. Źródłem infekcji mogą być też kontakty seksualne z nosicielem bakterii oraz spożycie zanieczyszczonej wody. Bakteria helicobacter najczęściej atakuje osoby osłabione, niedożywione lub z awitaminozą. Zakażeniu sprzyjają również złe warunki higieniczne i socjalne oraz skłonności genetyczne.

Jakie są objawy zakażenia ze helicobacter pylori ze strony przewodu pokarmowego?

To przede wszystkim niestrawność, bóle podbrzusza, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, zgaga, osłabienie i gorączka. Bakteria ta może prowadzić do powstania wrzodów żołądka i dwunastnicy, a w niektórych przypadkach do rozwoju raka przewodu pokarmowego. Jednak obecność helicobacter pylori bardzo nekorzystnie odbija się również na stanie skóry. Prowadzi ona do powstania takich chorób skórnych jak atopowe zapalenie skóry, pokrzywka czy trądzik różowaty przewodu pokarmowego.

Jak wygląda leczenie objawów skórnych w zakażeniu heliocebacter pylori?

Trądzik różowaty leczy się przede wszystkim kremami na bazie naturalnych ziół, które pomagają zlikwidować różowe wykwity na twarzy oraz w jej okolicach i wygaszają powoli toczący się w tkankach skórnych stan zapalny.

Inne naturalne metody leczenia helicobacter pylori

W pozbyciu się nieproszonego gościa, czyli helicobacter pylori pomagają takie rośliny jak imbir, tymianek, zielona herbata, kiełki brokuła, sok żurawinowy i czerwone wino. Wszystkie one utrudniają bakterii- dostanie się do żołądka, zmniejszają jego stan zapalny i przy okazji oczyszczają go ze szkodliwych toksyn. Osoby zarażone ową bakterią powinny również unikać ostrych przypraw, nadmiaru kofeiny, tłustych produktów oraz napoi gazowanych. W wygaszeniu choroby pomaga dieta bogata w jajka, czosnek i orzechy włoskie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *