Zdrowie

Pierwsze objawy ciąży czyli jak rozpoznać objawy w pierwszym tygodniu

Pierwsze objawy ciąży

Kobiety starające się o dziecko a przede wszystkim te, które dobrze znają swój organizm są w stanie już po kilku dniach od zapłodnienia stwierdzić, że właśnie ten cykl był tym szczęśliwym. Spowodowane to jest zmianami hormonalnymi, które od samego początku zaczynają dawać o sobie znać. Objawy ciąży w pierwszym tygodniu zazwyczaj dotyczą zmienionego śluzu, powiększonych piersi, odczucia zmęczenia. Pamiętajmy jednak, że każdy organizm jest inny i równie dobrze możesz w ogóle nie czuć na początku, że za dziewięć miesięcy zostaniesz mamą.

Pierwsze objawy ciąży – jak rozpoznać?

Pierwszym objawem ciąży może być również ból brzucha. Może ale nie musi głównie ze względu na to, że jest to ból bardzo podobny do miesiączkowego. Jeżeli okres nie przyjdzie w spodziewanym terminie, możemy zacząć podejrzewać, że rodzi się w nas nowe życie. Panie, które prowadzą miesięczną obserwację cyklu na pewno zauważą skok temperatury występujący od momentu owulacji do momentu pierwszego dnia spodziewanej miesiączki. Jeżeli temperatura w tym dniu nie spada to możemy śmiało zrobić płytkowy test ciążowy, który powinien już wykazać podwyższony poziom hormonu beta Hcg.

Pierwszym objawem ciąży jest śluz, który na początku ciąży zmienia swoją konsystencję oraz ilość. Zmieniają się również nasze piersi. Stają się bardziej tkliwe i nabrzmiałe. Część kobiet może zaobserwować u siebie również tak zwane plamienie implantacyjne, które spowodowane jest naruszeniem błony macicy przez zagnieżdżający się zarodek.

Jak rozpoznać, że jesteś w ciąży?

Jeżeli spóźnia Ci się okres zauważysz dużo więcej objawów takich jak częstsze oddawanie moczu, nudności, większa potrzeba snu, bardziej wyczulony węch oraz zmiana smaków. Możesz również już na tym etapie odczuwać chwiejność nastrojów, co może wydawać się męczące ale uwierz, że ciąża to również radosne chwile, gdy zaczynasz odczuwać ruchu maleństwa czy nawet sam fakt zobaczenia zarodka na monitorze usg.

Pamiętaj jednak, że bez różnicy czy chcesz zostać mamą czy też jesteś taką możliwością przerażona tylko lekarz zlecając badanie krwi na hormon beta Hcg oraz badanie usg może jasno określić czy faktycznie zostaniesz mamą.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *