Lifestyle

Idealny prezent dla kobiety – jak go wybrać?

prezent dla kobiety - perfumy damskie

Znalezienie idealnego prezentu dla kobiety będzie nie lada wyzwaniem. Tutaj nie wystarczą szybkie zakupy w sklepie kosmetycznym, zwłaszcza jeśli chce się uczcić ważną okazję. By sprawić radość i zaskoczyć trzeba postawić na kreatywność i co ważne nie szukać oszczędności.

Czym sugerować się wybierając prezent?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę gust kobiety, która otrzyma prezent. Sugerowanie się opinią innych bądź stereotypami na dobre nie wyjdzie. Panowie niestety idą na „łatwiznę” i na zakupy zabierają koleżanki, kuzynki, a nawet mamy, które jako kobiety pomogą doradzić przy wyborze. To się na pewno nie sprawdzi. Każdy ma swoje upodobania i nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę. Teksty, że „mamusia pomagała wybierać”, też nie zadziałają a wręcz przeciwnie. Nietrafiony prezent wyląduje w koszu albo na dnie szuflady.

Najczęstszym prezentem kupowanym chyba na każdą okazję są kwiaty i perfumy damskie. O ile bukiet może zachwycić to perfumy już niekoniecznie, zwłaszcza jeśli są dobierane przypadkowo. Jeśli solenizantka ma określone zapachy, warto podglądnąć jakiej marki używa i kupić dokładnie taka samą. Chcąc trafić w dziesiątkę, warto wziąć też pod uwagę charakter kobiety, jej zainteresowania, usposobienie. Zawsze tez można delikatnie podpytać, co sprawiłoby jej radość, i tym się sugerować.

Bardzo dobrym pomysłem będzie na pewno:

  • kupno vouchera do SPA. Można powiedzieć, że jest to bezpieczny prezent, bo każda kobieta chyba lubi taką formę relaksu
  • kupno biletu do kina na ulubiony film bądź na kilka seansów
  • wybranie ciekawych książek, jeśli takie są zainteresowania solenizantki

Wybór najlepszego prezentu będzie zależał, przede wszystkim od okazji i relacji damko męskiej. Jeśli szuka się czegoś oryginalnego dla koleżanki z pracy, to perfumy damskie za kilkaset złotych nie będą dobrym rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie, bo taki gest może zostać dwuznacznie odebrany. Karnet na zabiegi w SPA dla mamy też może okazać się nieprzydatny dlatego lepiej dokładnie przemyśleć tę sprawę i nie robić zakupów na szybko. Szczęście drugiej osoby nie należy uzależniać od wartości prezentu. Tutaj nie działa zasada im drożej, tym lepiej, oczywiście nadmierne oszczędzanie też może zepsuć niespodziankę, ale lepiej skoncentrować się na samym pomyśle niż na kosztach, jakie przyjdzie ponieść z tego tytułu.

Kreatywność to podstawa

Nikt nie powiedział, że prezenty muszą być kupowane w sklepie i to za wysoką cenę. Współczesne kobiety cenią sobie kreatywność u mężczyzn, dlatego warto zastanowić się nad własnoręcznym zrobieniem niespodzianki. Ozdobna ramka na zdjęcia wykonana ze styropianowej sztukaterii, nowy pokrowiec na telefon czy zrobienie szalika na drutach wcale nie wymaga umiejętności. Dziś w internecie można znaleźć wszystko, a na pewno jak wykonać poszczególne rzeczy, więc warto stanąć na wysokości zadania i podarować drugiej osobie coś naprawdę oryginalnego. Perfumy damskie także nie jest wcale trudno zrobić w zaciszu domowym, wystarczy kilka składników i ładne opakowanie a może akurat uda się stworzyć nową nutę zapachową.

Brak czasu i pomysłu

Czyli kolejny mężczyzna, który zostawia zakup prezentu dla ukochanej na ostatnią chwilę bądź zapomniał o ważnej rocznicy. Jeśli w głowie jest pustka, a prezent potrzebny jest na już, to ratują jedynie galerie handlowe i zakup gotowej niespodzianki. W wielu kwiaciarniach można kupić gotowe kosze wypełnione słodyczami, można skusić się na zakup biżuterii, ale lepiej nie kupować pierścionków, jeśli nie zna się rozmiaru, pamiętając, by kupić też bukiet kwiatów, to podstawa.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *