Lifestyle

Znajdź rower idealny dla siebie? Jaki model do Ciebie pasuje?

rower wieczorem

Jazda na rowerze jest przyjemnością – to fakt i chyba z tym faktem powinni zgadzać się wszyscy. Osoby, które się nie zgadzają, widocznie nie znalazły odpowiedniego modelu jednośladu. Otóż warto wiedzieć, że niezwykle ważne jest znalezienie właściwego roweru dla siebie, dzięki temu przyjemność jazdy będzie jeszcze większa. Ale jaki będzie idealnie do Ciebie pasował? Na to, jakże ważne, pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Dla mieszczucha i nie tylko

przerzutki

Każdy z nas jest inny i to oczywiście dobrze, choć można by powiedzieć, jakże życie byłoby łatwiejsze jeżeli wszyscy lubilibyśmy to samo. Choć zapewne i wtedy znaleźlibyśmy powody, dlaczego jednak lepiej mieć duży wybór. Tutaj wnioski nasuwają się same – ciężko nam dogodzić. Na szczęście w przypadku rowerów sytuacja jest raczej łatwa do ogarnięcia, bo choć jest naprawdę spory wybór modeli, to jednak znalezienie odpowiedniego rodzaju nie powinno być tak trudne. Zatem jeżeli jesteście typowymi mieszczuchami czy chcecie dojeżdżać do pracy jednośladem bądź też na zakupy, to jedynym słusznym wyborem wydaje się rower miejski. Jest on wygodny do jazdy po mieście, nie jest też ciężki, a dodatkowo można zamontować na nim bagażnik czy też koszyk, czyli wszystko, co jest niezbędne. Oczywiście zwróćcie jeszcze uwagę na same koła, wszak rower rowerowi nierówny. Tutaj zasada jest bardzo prosta: im większe opony, tym można szybciej się przemieszczać.

Rower już nie tylko dla małych „komunistów”

Co jak co, ale rowery górskie kojarzyły się z prezentami, które zazwyczaj kupowane były dla małych „komunistów”, czyli z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Ale bądźmy szczerzy tamte modele pozostawiały wiele do życzenia, a ich jakość zupełnie nie powalała. Na szczęście współczesne rowery górskie są już zupełnie inne i co ciekawe wcale nie musicie wydać dużych pieniędzy, by zakupić takie modele. Wystarczy nawet 1500 złotych. Ale do rzeczy. Takie modele polecane są dla osób, które preferują jazdę w zdecydowanie trudniejszym terenie, zatem sprawdzą się do jazdy po parku czy wybojach, a także po leśnych ścieżkach rowerowych. Co ciekawe współczesne „górale” są tak zaprojektowane, że można nimi także jeździć po asfalcie, zatem sprawdzą się jako środek transportu do pracy. A więc można uznać, że rowery górskie są dosyć uniwersalne.

A może rowery elektryczne?

Nie każdy z nas ma wyrobioną kondycję, niektórzy też cierpią na różne przypadłości, przez co nie mogą zbytnio przeciążać swojego organizmu, co oczywiście nie oznacza, że muszą zupełnie rezygnować z przyjemności jazdy na rowerze. W jednym i drugim z wymienionych przez nas przypadków odpowiedzią będą rowery elektryczne. Dzięki temu, że posiadają one wspomaganie nie trzeba używać dużej siły mięśni, a więc sprawdzą się także dla osób starszych i takie modele mogą być świetnym środkiem transportu do pracy, tym bardziej że dzięki silnikowi mogą osiągać 25 km na godzinę. Brzmi nieźle, nieprawdaż? Również w tym przypadku do wyboru macie rowery elektryczne miejskie, górskie czy nawet szosowe. A skoro wymieniliśmy rowery szosowe to…koniecznie przeczytajcie dla kogo są one idealnym wyborem.

Rowery szosowe dla miłośników szybkiej jazdy

rower szosowy

Jeżeli lubicie szybkość, nutę adrenaliny i wysiłek, to rowery szosowe są dla Was idealne. Dzięki dużym kołom i charakterystycznej konstrukcji oraz kierownicy typu bycze rogi możecie nabrać naprawdę sporej prędkości, aż chce się powiedzieć, że poczujecie wiatr we włosach, ale nie jest to zupełnie trafne. Nie zapomnijcie o kasku, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale wracając do szosówek, pamiętajcie, że taki rower polecany jest dla osób, które uwielbiają jazdę sportową, a więc i dobra kondycja jest niezbędna. Dodatkowo takimi jednośladami można jeździć tylko po asfalcie, ale jeszcze musicie mieć pewność, że jest on względnie równy bez dużych dziur, wszak o wypadek nietrudno.

Wybierając właściwy rower dla siebie, macie pewność, że jazda będzie dawała Wam radość, a jednocześnie zrobicie coś dobrego dla swojego zdrowia. Ponadto zdecydowanie łatwiej utrzymacie smukłą sylwetkę. Oczywiście pamiętajcie jeszcze kasku i ochraniaczach, które są niezbędne.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *