Lifestyle

Jak wybrać biżuterię na prezent na żony?

Prezent dla żony

Kobiety uwielbiają biżuterię, a mężczyźni pragną obdarowywać swoje żony miłymi prezentami. Okazji jest wiele, a piękne kolczyki, łańcuszki czy bransoletki sprawdzą się praktycznie zawsze. Jednak wielu mężów ma problem z tym, jakie ozdoby będą najlepsze dla ich partnerki. Jak powinna wyglądać idealna biżuteria? Która nada się na wymarzony prezent dla małżonki?

Jaka biżuteria najbardziej uszczęśliwi kobietę? 

Jeśli chodzi o to, jaka biżuteria będzie idealna dla żony, należy wiedzieć, że wszystko zależy od jej preferencji. Wiele kobiet marzy o złotych pierścionkach z diamentami, lecz dla niektórych bardziej stylowe będą kolczyki srebrne z angielskim zapięciemWażne, aby zwrócić uwagę na preferencje swojej partnerki. Być może wspominała kiedyś o tym, jaką biżuterię najbardziej lubi, albo jest taka ozdoba, którą zakłada znacznie częściej. Przed kupnem prezentu warto się nad tym głębiej zastanowić. 

Istotny jest nie tylko rodzaj biżuterii, ale również jej kolor. Być może dobrze byłoby dopasować ozdoby do urody partnerki lub jej garderoby. Czasami kobieta preferuje konkretny kolor ubrań, do którego warto wybrać pasujące kolczyki czy naszyjnik.

Źródło: Bizuteriaszyk.pl

Biżuteria dopasowana do typu urody

Podczas wyboru biżuterii dobrze jest pamiętać o tym, że powinna być dobierana do konkretnego typu urody. Długość kolczyków, wielkość kamieni czy ich ilość potrafi podkreślić zarówno zalety, jak i mankamenty wyglądu. Jak wybrać idealne ozdoby do uszu? Oto najlepsze propozycje do każdego kształtu twarzy:

Twarz owalna

Kobiety posiadające owalna twarz mają dosyć duży wybór, jeśli chodzi o kolczyki. Prawdopodobnie sprawdzą się tutaj zarówno niewielkie białe perełki, wiszące charakterystyczne złote ozdoby, jak i kolczyki srebrne z angielskim zapięciem. Każde rozwiązanie stanowczo podkreśli urodę kobiety. Dlatego, w przypadku okrągłej twarzy, nie powinno być problemu z wyborem idealnego modelu kolczyków.

Twarz kwadratowa

Kobiety posiadające kwadratową twarz mają utrudniony wybór w kwestii kolczyków. Dość ostre rysy twarzy i kwadratowa szczęka dodają mocnego charakteru, który należy złagodzić przy pomocy biżuterii. W tym przypadku świetnie sprawdzą się mniejsze i krótsze ozdoby uszu o zaokrąglonym wykończeniu. Warto postawić na niewielkie kolczyki w kształcie koła.

Twarz okrągła

Kobiety posiadające okrągłą twarz zazwyczaj dążą do tego, aby ją nieco wydłużyć i wysmuklić. Logiczne jest więc to, że w tym przypadku świetne będą dłuższe ozdoby, sięgające poniżej linii brody. Najlepiej wybierać cienkie, niezbyt masywne kolczyki. Doskonale sprawdzą się takie, których wykończenie stanowią cyrkonie lub inne neutralne kamienie dopasowane do karnacji.

Twarz trójkątna

Kobiety z trójkątną twarzą powinny wystrzegać się długich kolczyków, które niepotrzebnie wysmuklą im rysy. Znacznie lepszym rozwiązaniem w przypadku trójkątnej twarzy jest postawienie na masywne i charakterystyczne kolczyki. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kształty geometryczne, a także masywniejsze i cięższe ozdoby.

Kolor biżuterii — czy to ważne?

Pewnie jako mężczyzna zastanawiasz się, czy kolor biżuterii odgrywa ważną rolę. Oczywiście! Podstawowa zasada to dopasować ozdoby do karnacji. Jeśli żona posiada ciepły odcień skóry, to warto zainwestować w złote ozdoby, które harmonijnie skomponują się z jej urodą. U kobiet o zimnej karnacji znacznie lepiej sprawdzą się platyna, srebro czy białe złoto, które dodadzą charakteru i znacząco podkreślą chłodniejszy odcień.

Biżuteria może być dobierana nie tylko do karnacji czy kształtu twarzy, ale również do koloru oczu, pory roku czy poszczególnych stylizacji. Kombinacji może być wiele. Często warto dodać do ozdób kamienie podkreślające barwę tęczówek czy odcień włosów. Z pewnością niejeden jubiler pomoże rozwiązać sprawę prezentu dla żony i wybierze wspólnie idealne ozdoby.

Wybór idealnej biżuterii na prezent to prawdziwe wyzwanie. Znalezienie ozdób pasujących do typu urody bywa naprawdę ciężkie. Kształt kolczyków warto dopasować do typu twarzy, a odcień biżuterii do karnacji kobiety. W razie wątpliwości dobrze jest poradzić się eksperta w sklepie jubilerskim lub poprosić o opinię własną żonę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *