Zdrowie

Jak wyleczyć wrastające paznokcie w gabinecie podologicznym?

wrastanie paznokci

Wrastające paznokcie to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości, które dotykają ludzkich stóp. Polega ona na wrastaniu bocznych krawędzi paznokci w skórę wałów paznokciowych. Jeżeli masz ten problem, to z pewnością wiesz, że w czasie chodzenia odczuwa się ogromny ból. Radzimy Ci nie odwlekać dłużej wizyty u specjalisty, tylko jak najszybciej umówić się na konsultację w gabinecie podologicznym we Wrocławiu i wyleczyć wrastające paznokcie. 

Do czego może prowadzić brak leczenia wrastających paznokci?

Im dłużej zwlekasz, tym bardziej pogarszasz i tak już trudną sytuację. Może wdać Cię się stan zapalny i dojść do zakażenia. Natomiast odkładanie leczenia w przypadku osób, które chorują na cukrzycę jest już skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ mają one osłabiony układ odpornościowy i wrastające paznokcie we Wrocławiu mogą doprowadzić nawet do amputacji stopy. 

 

Jakie zabiegi proponujemy na wrastające paznokcie?

Dostępne są następujące metody leczenia:

  • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
  • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy
  • laserowe usunięcie części płytki i macierzy (laser CO2).

Można również próbować zabiegów chirurgicznych, ale są one ostatecznością. Jeżeli szukasz gabinetu podologicznego we Wrocławiu, w którym będziesz mógł wyleczyć wrastające paznokcie, to odwiedź tę stronę internetową: www.podologicznygabinet.pl 

Od czego zacząć leczenie podologiczne we Wrocławiu?

Najlepiej od umówienia się na konsultację ze specjalistą od chorób stóp i paznokci, czyli po prostu z podologiem. Dobrym pomysłem jest wybranie takiego gabinetu, w którym kosmetolodzy będą współpracowali z lekarzami. 

 

Jak wygląda wizyta u podologa? 

Specjalista najpierw musi zebrać informację o Twoim problemie. W tym celu przeprowadza z Tobą bardzo szczegółowy wywiad. Jeżeli borykasz się z problemem wrastających paznokci, to bardzo prawdopodobne, że podolog skieruje Cię również do lekarza dermatologa. To właśnie on zajmuje się wykonywaniem zabiegów z tego zakresu. Natomiast obowiązkiem podologa jest wytłumaczenie Ci, na czym będzie polegało leczenie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *