Zdrowie

Jak wybrać dobry pakiet medyczny?

Pakiety medyczne

Przedsiębiorca, który chciałby móc oferować swoim pracownikom pakiety medyczne, musi stanąć przed niełatwym zadaniem wyboru odpowiedniego dostawcy takich usług. Już na pierwszy rzut oka widać, że poszczególne oferty takich dostawców bardzo się między sobą różnią- trzeba więc podjąć się niełatwego zadania porównania takich ofert. Kilka już opracowanych rankingów znajdziemy w sieci, zawsze dobrze jest jednak szczegółowo sprawdzić za co będziemy płacić i jakie usługi nasi pracownicy będą mieli bezpłatne, a za jakie będą musieli dopłacać. W tym celu warto też przyjąć kilka kryteriów porównawczych, które pomogą w ocenie pakietów poszczególnych firm.

Jak wiele placówek mamy do dyspozycji? 

Ilość placówek, jakimi dysponuje dostawca jest szalenie istotna- nie bez przyczyny na rynku dostawców takich usług znajdziemy Medicover czy Lux Med, gdyż one cieszą się sporą popularnością- ich popularność wynika także z tego, że dostawcy Ci posiadają wiele placówek. W praktyce, dzięki temu pracownik może wybrać sobie przychodnię w dogodnej dla siebie lokalizacji i szybko umówić wizytę bez czekania w kolejkach. W prywatnej opiece medycznej chodzi właśnie o to, aby nie trzeba było długo czekać na wizytę- taki komfort można mieć zapewniony tylko i wyłącznie wtedy, kiedy faktycznie mamy tych placówek sporo do dyspozycji.

Jacy lekarze świadczą usługi w ramach danego dostawcy? 

Dostęp do lekarzy specjalistów to drugie ważne kryterium- w najprostszych i najbardziej podstawowych pakietach możemy znaleźć dostęp do lekarzy, którzy niejako są tymi pierwszego kontaktu- mowa tutaj o interniście, pediatrze czy ginekologu. Im wyższy pakiet medyczny tym grono specjalistów, z których usług mogą skorzystać pracownicy jest coraz większe. O ile jednak sama liczba specjalistów, jaką dysponuje dostawca może być mylącym wskaźnikiem jakości, o tyle, aby w ogóle móc cokolwiek oceniać – dostawca musi tych specjalistów posiadać. Dlatego też jest to jedno z ważniejszych kryteriów oceny dostawców pakietów medycznych. Ważne jest też to, jakiego rodzaju są to specjaliści, a więc czy są to jedynie popularne specjalności czy może też te znacznie rzadsze.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *