Uroda

Jaki kolagen do picia najlepszy?

kolagen do picia

Na rynku suplementów diety co chwilę pojawiają się nowości, które stają się prawdziwym hitem. Swoje zdrowie i urodę warto wspierać dobrymi jakościowo suplementami. Teraz swoją uwagę warto zwrócić na kolagen. Korzystają z niego gwiazdy show-biznesu oraz influencerzy. To białko jest niezwykle istotne dla podtrzymania młodości skóry, jej sprężystości, gęstości oraz dobrego nawilżenia.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem budującym skórę. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie, ale z biegiem życia człowieka jego struktury niszczą się, a procesy odnowy nie przebiegają tak szybko, aby pokryć zapotrzebowanie. To właśnie przez to skóra starzeje się, staje się mało jędrna, słabo nawilżona. Na szczęście współczesna biotechnologia żywieniowa pozwala na tworzenie doskonałych jakościowo produktów, które można spożywać w postaci suplementów po to, aby wspierać swój organizm od środka. Dlatego właśnie powstał kolagen do picia, który uznawany jest za najlepsze źródło tego białka.

Jaki kolagen do picia wybrać?

Kolagen pozyskuje się z różnych źródeł. Można wybrać rybi, wołowy, wieprzowy lub drobiowy. To właśnie ten pierwszy uznawany jest za najlepszy i najczęściej po niego sięgają świadomi konsumenci. Na rynku suplementów diety występuje on w różnej formie. Są tabletki, proszek do rozpuszczania w wodzie lub kolagen do picia. Ten ostatni najlepiej wypada w badaniach, które wskazują, że hydrolizat kolagenu w postaci jego wodnego roztworu jest najlepiej przyswajalny przez ludzki organizm. Jeśli coś suplementować, to z głową. Oznacza to, że warto wybierać drinki kolagenowe do spożywania, które są wygodne i efektywne. Można zabrać je ze sobą w drogę, do pracy, regularnie dbać o piękno i urodę nie tylko skóry, ale też kości i stawów.

Na co działa kolagen?

Aby zobaczyć wpływ kolagenu na ludzki organizm trzeba być wytrwałym i suplementować go przez dłuższy czas, przynajmniej przez dwa lub trzy miesiące. Jeżeli przyjmuje się go krócej, spektakularnych zmian można nie zauważyć. Po pewnym czasie dostrzeże się jednak różnicą w jakości skóry. Stanie się ona gęsta, sprężysta, świetnie nawilżona. Poprawi się jej kolor, będzie wyglądała na zdrowszą i młodszą. Poza tym kolagen świetnie działa również na stawy, co jest istotne na przykład dla osób, które regularnie uprawiają sport, nawet wyczynowo. Zużywają w ten sposób swoje stawy, ale suplementowanie kolagenu wspiera ich dobre nawilżenie.

O czym pamiętać podczas przyjmowania kolagenu?

Kolagen najlepiej suplementować wraz z kwasem askorbinowym, czyli inaczej popularną witaminą C. W badaniach naukowych dostrzeżono, że wpływa ona na poprawę wchłaniania kolagenu do krwi, co następuje w układzie pokarmowym. Sam w sobie kolagen nie należy do produktów smacznych, dlatego też ten w postaci drinków najczęściej zawiera ekstrakt z owoców oraz cukier. Warto zwrócić uwagę na to, ile tych dodatków znajduje się w 100 g gotowego produktu. Dzięki temu spośród wielu różnych propozycji na rynku uda się wybrać najlepszy kolagen, który będzie codziennym wsparciem dla zdrowia człowieka.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *