Diety

Kolagen do picia – dlaczego warto go stosować?

kolagen do picia dlaczego warto go stosować

Zainteresowanie zdrowym stylem życia oraz stosowaniem suplementów diety poprawiających wydolność i funkcjonowanie organizmu staje się coraz bardziej popularne. Jedną z najpopularniejszych substancji, która holistycznie wpływa na zdrowie człowieka, a zwłaszcza poprawę wyglądu i pracę aparatu ruchu, jest kolagen do picia. Czym jest kolagen? Dlaczego warto spożywać kolagen do picia?

Co to jest kolagen?

Kolagen jest naturalnie występującym białkiem w organizmie człowieka. To substancja, która stanowi główny element strukturalny tkanki łącznej, a jej główną rolą jest łączenie poszczególnych komórek organizmu. Największa ilość kolagenu znajduje się w skórze, kościach, elementach budujących stawy, ścięgnach, a także naczyniach krwionośnych i rogówce oka.

Cząsteczki kolagenu są syntetyzowane w fibroblastach, które są komórkami występującymi w tkance łącznej. Niestety, wraz z wiekiem i fizjologicznym procesem starzenia się organizmu, zdolność do jego produkcji znacznie maleje. Na obniżenie kolagenu w ciele człowieka przyczyniają się również czynniki zewnętrzne, jak stosowanie używek, przewlekły stres, nadmierna ekspozycja na słońce czy długotrwały kontakt z toksynami obecnymi w otoczeniu. Zauważalnym objawem zbyt niskiej ilości kolagenu w ciele jest zwiotczenie skóry, zmniejszenie ruchomości i dysfunkcja stawów oraz zaburzona praca krążenia krwi. Kolagen do picia jest doskonałą formą suplementacji i uzupełnienia niedoboru substancji, co pozwala na poprawę ogólnej wydolności organizmu.

Kolagen na stawy – wpływ substancji na poprawę funkcjonowania aparatu ruchu

Aparat stawowy jest narządem, który niewłaściwie pielęgnowany ulega degradacji. Czynnikami, które prowadzą do pojawienia się bólu w obrębie stawu, obrzęku, sztywności czy też rozwoju przewlekłych chorób, jak na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów jest zbyt duża masa ciała, a także przeciążenia, intensywne uprawianie sportu oraz zbyt niska podaż kolagenu w organizmie.

Uzupełnienie niedoboru kolagenu pozwala na przywrócenie stawom prawidłowego nawilżenia, dzięki zwiększonej produkcji mazi stawowej. To substancja, która zmniejsza tarcie między poszczególnymi elementami budującymi staw, co hamuje rozwój stanów zapalnych, a także prowadzi do niwelowania dolegliwości bólowych, utrudniających codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo, uzupełnienie niedoboru kolagenu wpływa na odbudowę chrząstki stawowej, dzięki czemu sztywność stawów i ich obrzęk nie będą prowadziły do zaburzeń w poruszaniu się. 

Wpływ kolagenu na organizm – co warto wiedzieć?

Kolagen do picia jest jedną z najłatwiej przyswajalnych dla organizmu form, dzięki czemu możliwe jest szybkie uzupełnienie niedoboru substancji w najważniejszych elementach ciała. Kolagen pełni bardzo ważną rolę w organizmie, ze względu na swoją rolę w budowaniu tkanki łącznej.

Jak kolagen wpływa na organizm?

  • usprawnia pracę układu odpornościowego,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • pozwala na szybką regenerację kości po urazach,
  • poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i usprawnia przepływ krwi,
  • pozwala na oczyszczanie złogów tłuszczu, które zalegają w tętnicach i żyłach,
  • osłania najważniejsze narządy wewnętrzne, jak wątrobę, nerki czy żołądek,
  • wspiera pracę aparatu stawowego i regeneruje jego poszczególne elementy.

Kolagen jest substancją, której niedobór znacznie obniża funkcjonowanie organizmu. Jego uzupełnianie w łatwo przyswajalnej postaci pozwala na poprawę ogólnej wydolności ciała, a także przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stawom.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *