Uroda

Sypki czy w kamieniu – jaki puder wybrać?

jaki wybór pudru

Puder nie jedno ma imię. Przekonasz się o tym, kiedy staniesz przed wyborem, o jaki puder uzupełnić swoją kosmetyczkę. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, bowiem drogerie proponują puder matowy, rozświetlający, dodający koloru, transparentny. Kosmetyk ten różni się również formą. Możesz sięgnąć po ten w kamieniu lub sypki – który jest lepszy? Czym one się różnią?

Jaki puder wybrać?

Puder, który znajdzie się w twojej kosmetyczce, musi odpowiadać na twoje potrzeby makijażowe oraz potrzeby cery. Pamiętaj, że inne oczekiwania możesz mieć od pudru sypkiego, inne od tego w kamieniu. Co do zasady jednak każdy puder do twarzy, który znajdziesz na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-pudry, pozwoli utrwalić make-up. Formuła tego kosmetyku sprawia, że pochłania on nadmiar sebum z twarzy, a przez to zapobiega jej błyszczeniu. Puder jest też kosmetykiem, który scali wszystkie warstwy makijażu, rozjaśni lub rozświetli skórę, doda jej opalenizny. Możesz po niego sięgnąć, kiedy chcesz wykonać konturowanie twarzy lub poprawić make-up.

Sypki czy w kamieniu -jaki puder jest lepszy?

Historia pudru do twarzy zaczyna się wiele wieków temu. Sięgali po niego już nam starożytni. Wtedy puder był sposobem na ukrycie ciemniejszej karnacji, która kojarzyła się z pospólstwem. Stąd też tradycyjny puder to ten będący białym sypkim proszkiem. Dziś jednak kosmetyk ten występuje w większej ilości formuł. Dwie najpopularniejsze to puder sypki oraz w kamieniu. Obydwa te kosmetyki przeznaczone są do codziennego użytku. Ich aplikacja nie jest trudna, stąd też poradzi sobie z nią nawet osoba początkująca w sztuce makijażu.

Puder sypki jest produktem przeznaczonym do utrwalania make-up i nadawania mu matowego wykończenia. Jego łatwą aplikację zapewnia dodawany do zestawu puszek, można też go nakładać specjalnym dużym i puszystym pędzlem. Dobrej jakości sypki puder sprawia, że cera wygląda na młodszą, wypoczętą, świeższą. Po ten rodzaj kosmetyku zazwyczaj sięgają osoby wykonujące make-up na wielkie wyjścia czy artystyczny. Jego popularność w ostatnich sezonach jednak wzrosła i wynika z mody na tzw. baking.

Alternatywą dla pudru sypkiego jest ten w kamieniu. Spotkać można go też pod nazwą pudru prasowanego. Jest on idealny do szybkiego poprawiania makijażu w ciągu dnia. Raczej nie powinno się go nakładać na całą twarz, a jedynie na punkty wymagające szybkiej korekty. Z pudrem w kamieniu przede wszystkim polubi się cera mocno przetłuszczająca się. Kosmetyk ten doskonale ją zmatowi i zapobiegnie nieestetycznemu błyszczeniu. 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *