Zdrowie

Jak leczyć przeziębienie w ciąży?

Jak leczyć przeziębienie w ciąży

Obniżona odporność często towarzyszy przyszłym mamom, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym co jest przyczyną częstych przeziębień w ciąży. Niestety lista leków, które można zażywać w tym wyjątkowym czasie jest dość krótka dlatego podpowiemy jak leczyć przeziębienie w ciąży.

Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży

Ze względu na stan w jakim znajduje się ciężarna warto postawić na domowe sposoby leczenia. Przede wszystkim przyszła mama podczas przeziębienia powinna jak najwięcej odpoczywać. Jeśli dobrze się czuje i nie ma gorączki wystarczy trochę więcej czasu poleżeć na kanapie czytając ulubioną książkę lub oglądając ulubiony film. Jeżeli natomiast występuje gorączka lub kaszel, warto wygrzać się pod kołdrą.
Lekkie przeziębienie z katarem nie musi nam zabierać możliwości spaceru. Jeśli dobrze się czujesz wyjdź na półgodzinny spacer. Pomoże to w oddychaniu i przyniesie dużą ulgę. Warto wspomóc się dawką witaminy C. Źródłem jest sok z aronii, pomarańczy lub czarnej porzeczki. Pomocny będzie również bakteriobójczy czosnek jak i cebula.

Inhalacje w ciąży

Przy katarze pomogą inhalacje z solą morską i dodatkiem ziół takich jak mięta, rumianek, szałwia lub lawenda. Wystarczy do wrzątku dodać zioła i sól morską i wdychać taki napar przez minimum 15 min. Dobrym sposobem też jest inhalacja z tartej cebuli, pozwala to na dokładne oczyszczenie zatok z zalegającej wydzieliny.

Na ból gardła jak i na kaszel pomoże Ci syrop z cebuli.

Jeżeli męczy Cię wysoka temperatura to warto się porządnie wypocić. Najlepiej zacząć zbijanie od momentu gdy stan podgorączkowy czyli do 38 stopni trwa zbyt długo.W ciąży nie należy brać gorących kąpieli i pryszniców ale możesz zrobić gorącą kąpiel stóp, założyć ciepłe skarpety i położyć się pod ciepłą kołdrą.

Leki w ciąży nie są dobrym rozwiązaniem ale jeżeli objawy się pogłębiają możemy zażyć paracetamol. Lek ten według badań stosowany w ciąży sporadycznie nie powoduje żadnych powikłań dla nienarodzonego dziecka. Jeżeli nasz stan wyraźnie się pogarsza lepiej będzie skorzystać z porady lekarza.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *