Uroda

Skuteczny sposób na łysienie

facet z problemem łysienia

Wypadanie włosów stanowi poważny problem. Może mieć ono różne podłoże – genetyczne, chorobowe czy wynikające ze stylu życia. Większość poszukuje więc szybkich i skutecznych sposobów na zahamowanie postępującego wypadania. Wiąże się to zwykle ze stosowaniem różnego rodzaju szamponów i kuracji, które mają pomóc.

Nie zawsze jednak tak się dzieje, a osoby te zmuszone są poszukiwać coraz kosztowniejszej pomocy, jak chociażby przeszczepu. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, iż istnieje jeszcze jeden sposób w walce z łysieniem. Jest on zdecydowanie mniej inwazyjny, tańszy i bezpieczniejszy aniżeli tradycyjny przeszczep. Wykonany być może bez uciążliwych przygotowań i ponoszenia znacznych środków.

Na czym polega zabieg?

Sposobem tym jest mikropigmentacja włosów. Zabieg ten nazywany jest również tatuażem włosów i zastosowany być może zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Polega on na pokryciu skóry głowy małymi punktami, przypominającymi naturalne cebulki włosów. Punkty te imitują krótko ściętą fryzurę i tworzy się je z kilku odcieni naturalnego pigmentu. Umieszczane są w drugiej warstwie skóry, dzięki czemu można dokonać korekty zabiegu bez śladów i blizn. Jest więc on całkowicie odwracalny. Ponadto, przeprowadzany jest podczas kilku sesji, dzięki czemu ostateczny efekt jest dokładnie dopracowany i naturalny.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Mikropigmentacja włosów przeznaczona jest niemal dla każdego. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób całkowicie pozbawionych włosów, chcących odzyskać młody wygląd, w przypadku osób łysiejących (np. na czubku głowy), osób cierpiących na łysienie plackowate i rozproszone, a także w przypadku osób, których włosy są znacznie przerzedzone.

Zalety zabiegu

Zabieg posiada szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę decydując się na zabieg. Dzięki kilku odcieniom pigmentu ostateczny efekt jest naturalny. Takie odbudowanie linii włosów w dużym stopniu może też wizualnie odmłodzić i podnieść atrakcyjność. Przede wszystkim jednak, metoda ta jest w zupełności bezpieczna, a techniki wykonywania są sprawdzone. Dzięki mikropigmentacji zamaskować też można blizny, oparzenia, znamiona i inne niedoskonałości na skórze głowy.

Podstawową wadą zabiegu jest jednak fakt, iż dzięki niemu odzyskać można jedynie wizualny efekt bardzo krótkich włosów. Dla osób chcących posiadać długie włosy, może okazać się on niezadowalający. Dzięki swej prostocie, mikropigmentacja włosów może być jednak zabiegiem wartym rozważenia, szczególnie przez osoby trwale pozbawione cebulek włosowych, które dzięki niemu mogą odzyskać – przynajmniej wizualnie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *