Zdrowie

Laseroterapia wysokoenergetyczna, jako sposób na walkę z bólem

Laser wysokoenergetyczny

Każdego dnia wiele osób odczuwa ból związany z różnego rodzaju dolegliwościami, dlatego też dobrze jest wiedzieć o tym, że w przypadku niektórych schorzeń do walki z bólem można wybrać takie rozwiązanie, które nie obciąża organizmu środkami farmakologicznymi. Należy podkreślić, że w walce z bólem warto jest skorzystać z możliwości, jakie daje nam laseroterapia wysokoenergetyczna, która to w dzisiejszych czasach jest bardzo chętnie stosowana w różnych dziedzinach medycyny.

Czym jest laseroterapia wysokoenergetyczna? Co dobrze jest o niej wiedzieć?

Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z metody, która skutecznie pomoże nam w walce z bólem, a przy tym jest metodą naprawdę skuteczną, szybką, bezbolesną i bezpieczną to jak najbardziej powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat terapii z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego. Terapia, w której stosuje się promieniowania lasera wysokoenergetycznego jest jedną z najnowocześniejszych metod fizykalnych. Należy, bowiem podkreślić, że współczesny laser wysokoenergetyczny marki Astar to bardzo wydajne urządzenie, o precyzyjnym działaniu, które posiada zdolność przenikania na dużą głębokość. Terapia z wykorzystaniem tego typu sprzętu przynosi znakomite efekty i mowa tu nie tylko o szybkim efekcie przeciwbólowym, ale także o efektach regeneracyjnych, które są naprawdę długotrwałe. Taka forma leczenia pozwala także na uzyskanie efektów przeciwzapalnych i biostymulacyjnych. Nic, więc dziwnego, że obecnie metoda ta wzbudza coraz to większe zainteresowanie i uznawana jest za rozwiązanie godne uwagi.

Warto zaznaczyć, że laser wysokoenergetyczny bardzo dobrze dotlenia naczynia krwionośne, przyczynia się również do zwiększenia przebudowy tkanek. Ważną zaletą tego typu sprzętu jest także to, że trafnie dociera on ze swoim promieniowaniem do ogniska bólu. Dzięki promieniowaniu lasera wysokoenergetycznego możliwe staje się leczenie nawet tych stanów chorobowych, które znajdują się w głęboko położonych mięśniach i stawach.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Obecnie lasery wysokoenergetyczne z powodzeniem wykorzystuje się w: chirurgii, okulistyce, onkologii, ginekologii, stomatologii, medycynie estetycznej oraz ortopedii. Promieniowanie lasera wysokoenergetycznego może być stosowane zarówno punktowo w konkretnym obszarze ciała, jak i dla większych obszarów. Osoby, które mogą skorzystać z tego rodzaju leczenia to np. osoby z takimi dolegliwościami jak: zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, rwa kulszowa czy ostroga piętowa. Warto również zaznaczyć, że tego rodzaju urządzenie sprawdza się również przy leczeniu blizn i urazów. Z laseroterapii wysokoenergetycznej chętnie korzystają osoby, które zajmują się uprawianiem sportu, pomaga ona bowiem przy nadciągnięciach, skręceniach i naderwaniach. A jak powszechnie wiadomo szybkie odzyskanie sprawności ruchowej jest dla sportowców bardzo ważne. Nic, więc dziwnego, że nowoczesne gabinety fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne posiadają w swoich ofertach tego typu zabiegi.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *