Sport

Aktywny odpoczynek nad wodą

kitesurfing

Wakacje, urlopy sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Wysokie temperatury, upał skłaniają nas do tego, żeby wypoczywać tam gdzie możemy się schłodzić. Wszelkiego rodzaju zbiorniki wodne są do tego najlepszym rozwiązaniem. Dlatego w ciągu lata ogromnym zainteresowaniem cieszą się mazurskie jeziora, ośrodki z basenami, jeziora no i przede wszystkim Bałtyk.

Mimo wielu wad jak niepewna pogoda, nienajcieplejsza woda i tłumy na plażach polskie wybrzeże nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polski i zza granicy. Trzeba przyznać, że takiego klimatu jak nad polskim morzem nie ma chyba nigdzie. Każdy kto choć raz był nad Bałtykiem wie o czym mowa. Piasek jest tu wyjątkowo miękki i pachnący, woda choć zimna to czysta, a fale zachwycają. Do tego wiele pięknych nadmorskich kurortów, które można zwiedzać w przerwie od kąpieli morskich czy słonecznych.

Myli się jednak ten kto uważa, że nad Bałtykiem może tylko leżeć plackiem na plaży albo spacerować po promenadzie zajadając gofry i lody. Polskie wybrzeże ma zdecydowanie więcej do zaoferowania turystom, zwłaszcza tym, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Kite i windsurfing nad Bałtykiem

kitesurfing chałupy

Bałtyk ma idealne warunki do uprawiania kitesurfingu. Gdyby nie pogoda można by pływać na desce przez cały rok. Mimo aury sezon trwa i tak dość długo, bo od początku maja do końca września. To wystarczający okres, żeby porządnie wyszaleć się na desce.

Choć kite i windsurfing można uprawiać niemal na całej długości polskiego wybrzeża, to mekką polskich surferów jest Półwysep Helski. To właśnie tu panują idealne wręcz warunki do uprawiania tej dyscypliny. Właśnie dlatego w ciągu zaledwie kilku lat kite i windsurfing stały się w Polsce tak popularne. Wcześniej niewiele osób o nich słyszało, a jeszcze mniej uprawiało, teraz to się zmieniło. Ledwo skończy się sezon a miłośnicy deski już rezerwują miejsca na kolejny, Co roku przybywa też nowych osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w kite czy windsurfingu.

Gdzie uprawiać wind i kitesurfing Chałupy, Chłapowo i wszystkie mniejsze i większe miejscowości zlokalizowane są wzdłuż Półwyspu Helskiego. To właśnie tu umiejscowione są główne bazy i szkoły, w których można wypożyczyć sprzęt ale i nauczyć się pływać pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Taki kurs można połączyć z wypoczynkiem wakacyjnym czy urlopowym. Najlepiej rezerwować miejsca z wyprzedzeniem, ale nawet teraz, w szczycie sezonu warto zapytać w Fun Surf szkoła kitesurfingu– może akurat są wolne miejsca.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *