Sport

Bieganie w zimie – kilka sposobów jak ułatwić sobie trening

bieganie zimą

Lubisz biegać, ale z obawą myślisz o zbliżającym się sezonie zimowym? Dobra wiadomość jest taka, że gdy aura nie dopisuje, wcale nie musisz rezygnować z regularnych treningów. Zastanawiasz się, co zrobić, aby nie stracić motywacji i w jaki sposób najlepiej kontynuować pracę nad dobrą formą? Oto kilka podpowiedzi, które pozwolą Ci zachować, a nawet poprawić kondycję do wiosny.

Zła pogoda? Nie trać motywacji!

Czy niekorzystne warunki pogodowe – np. mróz czy śnieg – muszą oznaczać konieczność rezygnacji z treningu? Absolutnie nie. Przed Tobą dwa rozwiązania, które pozwolą kontynuować aktywność sportową.

Po pierwsze, możesz podobnie jak latem ćwiczyć na zewnątrz. Biegających zimą przybywa z roku na rok. Pamiętaj jednak, aby:

  • zrezygnować z szybkiego biegania na rzecz treningów wytrzymałościowych,
  • unikać śliskiej nawierzchni, biegając raczej po ubitym śniegu, gdy tylko to możliwe – w innym wypadku możesz się nabawić kontuzji, np. przeciążenia tzw. „gęsiej stopki”,
  • zainwestować w wysokiej jakości odzież do biegania – termoaktywną i oddychającą,
  • pomyśleć o masce przeciwsmogowej – zwłaszcza, jeśli jakość powietrza w Twojej okolicy jest zimą zła.

Drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej komfortowe – to bieżnia domowa. Gdy znajdzie się na Twoim wyposażeniu, stracisz podstawową wymówkę – nie wykręcisz się od biegania tym, że jest za zimno czy za ślisko! W końcu bieżnia elektryczna będzie zawsze pod ręką i zapewni Ci możliwość odbycia przyjemnego i bezpiecznego treningu, kiedy tylko zechcesz.

Jakie sprzęty dobrać do swojej domowej siłowni?

Już wiesz, że bieżnia domowa może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie? Czas zatem wybrać sprzęt, który zapewni Ci możliwość odbycia efektywnych treningów. Dobrym pomysłem może być np. innowacyjna smart bieżnia, którą znajdziesz w ofercie cenionej marki Spokey. To urządzenie, które pozwoli Ci biegać komfortowo zarówno, jeśli jesteś osobą początkującą i wykonujesz lekkie treningi, jak i gdy za Tobą setki przebiegniętych kilometrów.

Gdy sparujesz je z dołączonym smartbandem i podłączysz do aplikacji na smartfonie, urządzenie samo dopasuje prędkość pracy do rytmu bicia Twojego serca – tak, aby trening jak najbardziej wsparł wydolność organizmu. Wygodę zwiększą także gesty, którymi samodzielnie zwiększysz lub zmniejszysz prędkość biegania. A co równie istotne – urządzenie bez trudu złożysz do kompaktowego rozmiaru i schowasz tak, by nie zajmowało niepotrzebnie miejsca w Twoim salonie lub sypialni.

Pamiętaj: na rynku jest szeroki wybór bieżni elektrycznych. Dlatego bez trudu dobierzesz taką, która pozwoli Ci kontynuować pracę nad kondycję w domowym zaciszu – kiedy i jak chcesz!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *