Diety

Co zamiast kawy? Naturalne sposoby na pobudzenie

energia bez kawy?

Poranki, szczególnie te jesienne i zimowe, to dla wielu osób bardzo trudna sprawa. Nic więc dziwnego, że osoby te sięgają po kawę, aby dać sobie nieco energii i napędu do działania oraz efektywnego rozpoczęcia dnia. Niestety kawa posiada dość krótki czas działania, przez co trzeba pić jej dość sporo, aby przeniosła pożądane efekty. Jak się jednak okazuje, znaleźć można wiele innych, bardzo interesujących zamienników dla kawy, które sprawdzają się od niej znacznie lepiej. Co warto pić zamiast kawy?

Yerba Mate

Zdecydowanie jedną z najlepszych propozycji, jeśli chodzi o zamiennik dla zwykłej kawy jest Yerba Mate. Jest to napój, który przygotowywany jest z ostrokrzewu paragwajskiego. Jego cechą szczególną jest to, że doskonale się go pije nie tylko na ciepło, lecz także na zimno. Czym się jednak charakteryzuje od strony smaku i swojego działania?
Wiele osób odbija się od tego napoju po spróbowaniu go. Wszystko jest spowodowane tym, że ma on bardzo charakterystyczny smak, który jednak z czasem staje się bardzo atrakcyjny. Warto się do niego przyzwyczaić, ponieważ Yerba dodaje naprawdę potężną dawkę energii, a także ma działanie poprawiające pamięć oraz koncentrację.


Guarana

Innego rodzaju bardzo ciekawą propozycją dla zamiennika kawy jest guarana. Jest to substancja, która jest składnikiem praktycznie każdego energy-drinka, którego można kupić powszechnie na rynku. Czym się ona charakteryzuje? Jak szacują badania, posiada ona aż trzy razy więcej kofeiny niż kawa. Co więcej, czas jej działania jest znacznie dłuższy niż kawy.
Jeśli komuś nie przypada do gustu smak energy-drinków, to guaranę przyjmować również można pod postacią tabletek, czy też po prostu herbatek, które przyrządza się poprzez zalewanie ich wrzątkiem.


Naturalny energy drink

Wiele osób, zamiast stosować substancję, których nie zna, takie jak egzotyczną guaranę czy też yerba mate, szuka pozycji, które są dobrze znane i również posiadają silne działanie pobudzające. Jak się okazuje, prawdopodobnie w większości kuchni da się znaleźć takie produkty, które będą posiadały ciekawe działanie od strony dodawania nieco energii. Przygotowane z nich naturalne energy drinki nie muszą być wcale gorsze niż te, które kupuje się w sklepach.
Doskonałym przykładem takiego pobudzającego produktu może być np. imbir, który nie tylko delikatnie pobudza, lecz także ma działanie rozgrzewające. Oprócz niego warto sięgnąć także po pikantne przyprawy czy też po żeń-szeń, który niweluje silne zmęczenie, a także pozytywnie wpływa na pracę mózgu, poprawiając zdolności do zapamiętywania i koncentrację.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *