Diety

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha przed wakacjami? Sprawdź najlepsze sposoby

Jak szybko zrzucić tłuszcz z brzucha

Sezon wiosenny w pełni a więc można zacząć przygotowania do wakacji. Wiadomą sprawą wśród zarówno Pań jak i Panów jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów a zwłaszcza pozbycia się oponki wokół brzucha. Podpowiemy jak pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Skąd się bierze tłuszcz i jak się pozbyć tłuszczu z brzucha

Nasz organizm wbrew pozorom potrzebuje tłuszczu głównie dlatego, że stymuluje działanie układu odpornościowego, chroni przed utratą ciepła a tłuszcz tak zwany trzewny pokrywa nasze narządy wewnętrzne chroniąc je tym samym przed urazami. Tłuszcz ma tendencję do odkładania się właśnie na brzuchu lub w talii, natomiast tłuszcz wisceralny w nadmiarze może prowadzić do wielu chorób takich jak cukrzyca typu drugiego, choroby układu krążenia, demencją a nawet większym ryzykiem raka piersi lub jelita grubego.

Istnieją skuteczne ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z brzucha a najlepsze rezultaty daje krótszy ale bardziej intensywny trening. Najlepszym wyborem będzie połączony trening siłowy czyli ze wszelkimi ciężarkami z ćwiczeniami aerobowymi czyli pływanie, bieganie, stepper. Sprawdzi się również trening interwałowy, który polega na intensywnym wysiłku przeplatanym z ćwiczeniami o umiarkowanym wysiłku lub całkowitym odpoczynku.

Chcesz pozbyć się brzucha przed wakacjami?

Aby pozbyć się brzucha ważnym elementem jest odpowiednia dieta. Co ważne, nie powinna to być głodówka a dobrze dobrana najlepiej przez osobę wykwalifikowaną, zbilansowana dieta. Ważne są regularne i odpowiednie godziny spożywania posiłków w stosunku do prowadzonego trybu życia oraz treningów. Pamiętajmy, że utrata wagi jest dla naszego organizmu dużym obciążeniem dlatego też musimy pamiętać o okresach odpoczynku, który również jest bardzo ważny w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Należy pamiętać w trakcie diety o błonniku, który wspomaga nasz układ pokarmowy oraz o uzupełnianiu płynów. Najlepsza do tego będzie zwykła woda mineralna lub woda z kranu przefiltrowana. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prób odchudzania pamiętaj aby zrobić podstawowe badania krwi aby wykluczyć inne problemy nadmiaru tłuszczu w obrębie brzucha.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *