Zdrowie

Fartuchy laboratoryjne i medyczne – eleganckie, kolorowe i trwałe!

fartuchy lekarskie

Fartuchy laboratoryjne i medyczne należą bez wątpienia do jednych z podstawowych elementów odzieży medycznej, którą pracownicy szeroko pojętej służby zdrowia, muszą nosić w trakcie wykonywania swojej pracy. Fartuchy czy też kitle najczęściej noszą lekarze albo pracownicy laboratorium. Pielęgniarki i salowe coraz częściej wybierają modne sukienki medyczne. Jakie jest zadanie fartuchów? Czy wszystkie są jednakowe, czy może różnią się między sobą?

Zastosowanie fartuchów medycznych i laboratoryjnych

Podstawową funkcją fartuchów laboratoryjnych i medycznych jest ochrona lekarza, pracowników laboratoriów lub pielęgniarek. Z reguły tego typu odzież medyczna jest tak zaprojektowana i wykonana, że skutecznie zabezpiecza pracowników służby zdrowia, poprzez ograniczenie możliwości zakażenia się bakteriami czy wirusami.

W czasie wykonywania swoich codziennych obowiązków pracownicy medyczni narażeni są również na sytuacje, kiedy może dochodzić do zabrudzenia ich odzieży różnego rodzaju wydzielinami i płynami ustrojowymi. Fartuchy laboratoryjne i medyczne znoszą takie warunki całkiem nieźle, ponieważ wykonane są z wytrzymałych materiałów, które można często prać w wysokich temperaturach. Mają wzmocnione szwy i łączenia, a sam materiał zapewnia nie tylko ochronę, ale odpowiednią wentylację.

Istnieją również fartuchy medyczne jednorazowe, stosowane najczęściej na salach operacyjnych lub w sytuacjach, kiedy przy kontakcie z pacjentem zalecane jest zachowanie szczególnych środków ostrożności, gdzie odzież powinna być zmieniona bezpośrednio przed lub po wykonaniu czynności medycznych.

Modne i kolorowe fartuchy laboratoryjne i medyczne

Jeszcze nie tak dawno fartuchy laboratoryjne i medyczne posiadały niezwykle uniwersalny oraz bardzo charakterystyczny krój, i przede wszystkim najczęściej miały biały kolor. Dzisiaj nowoczesna moda wkroczyła także na salony służby zdrowia, dzięki czemu odzież medyczna nie jest już tak jednorodna i nie ma co ukrywać, przygnębiająca, jak kiedyś miało to niestety miejsce.

Kolorowe fartuchy medyczne i laboratoryjne zachowują wszystkie swoje ochronne właściwości, ale przy okazji wprowadzają również nieco życia, w jakby nie było, trudny świat służby zdrowia. Kroje fartuchów medycznych także są obecnie dużo wygodniejsze, co pozwala na bardziej komfortowe wykonywanie obowiązków przez pielęgniarki, lekarzy czy pracowników laboratoriów. A co najważniejsze, dzisiaj dostępne są fartuchy laboratoryjne damskie oraz męskie. Dzięki czemu każdy może czuć się w swoim ubraniu służbowym dobrze i wygodnie.

Uniformix.pl – lider w branży odzieży medycznej. Sprawdź szeroką ofertę fartuchów już teraz – https://www.uniformix.pl/tra-pol-1333993787-fartuchy.html

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *