Lifestyle

Co powinieneś wiedzieć, zanim udasz się na studia medyczne?

Studia medyczne - jak wyglądają?

Udało się – znalazłeś się na liście zakwalifikowanych na bardzo prestiżowy kierunek lekarski. Nie było to łatwe, ale nauka w liceum, jak widać, przyniosła rezultaty! Zobacz, co koniecznie powinieneś wiedzieć przed początkiem roku akademickiego.

Zanim zobaczysz pacjenta, przyswoisz dużo teorii

Niestety, zanim pierwszy raz w swoim życiu porozmawiasz z pacjentem, będziesz musiał wiele czasu poświęcić na naukę zagadnień teoretycznych. Na to, co najciekawsze, czyli spotkania z chorymi, będziesz musiał trochę poczekać… Podczas godzin spędzanych nad książkami warto myśleć o tym, że robisz to po to, by kiedyś być w stanie pomagać potrzebującym.

Będziesz potrzebować stosu książek

Nie da się skończyć medycyny bez “pochłonięcia” wielu specjalistycznych książek. W księgarni “Medicon” znajdziesz wszystkie potrzebne tomy… w rozsądnej cenie. Kto wie, może niektóre z nich przekażesz swoim dzieciom, jeśli też postanowią zostać lekarzami?

Praktyki będą trwały długo

To część nauki zwykle bardzo lubiana przez studentów. Podczas wizyt w szpitalu można się naprawdę wiele nauczyć, a do tego… w końcu czujesz, po co tak naprawdę wybrałeś ten kierunek! Pamiętaj jednak, że nie wszyscy pacjenci będą Ci wdzięczni za pomoc – niektórzy z nich mogą być bardzo roszczeniowi i chcieć rozmawiać tylko z “prawdziwym” lekarzem.

Pewne przedmioty dadzą Ci w kość

Na kierunku lekarskim istnieją przedmioty, których studenci bardzo się boją i które cieszą się złą sławą. Anatomia czy farmakologia to tylko niektóre z nich. Aby zdać egzaminy, które mają opinię najcięższych, staraj się być na bieżąco i niczego nie zaniedbywać!

Z roku na rok będzie coraz lepiej!

Studia medyczne nie należą do łatwych – w końcu są na nich kształcone osoby, których zadaniem będzie w przyszłości ratowanie życia i zdrowia innych. Ale pamiętaj, że choć początki mogą być bardzo trudne, to później robi się zdecydowanie łatwiej. Wykładowcy są bardziej życzliwi, przedmioty ciekawsze, a do tego… widać już koniec!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *