Zdrowie

Gabinet, rehabilitacja domowa czy fizjoterapia online? Stwórz nowoczesną ofertę i pracuj tak jak lubisz!

fizjoterapia

Coraz więcej fizjoterapeutów i rehabilitantów decyduje się na zmianę formy pracy. Gabinet przestaje być już jedyną opcją, a z każdym dniem rośnie liczba specjalistów oferujących dojazd do domu pacjenta lub instruktaże online. Bez względu na to, czy stawiasz dopiero pierwsze kroki w zawodzie, czy też od kilku lat prowadzisz gabinet, sprawdź, co możesz zyskać, otwierając się na nowe możliwości. Zdecyduj się na najbardziej dogodną opcję lub połącz kilka rozwiązań, tworząc kompleksową i nowoczesną ofertę.

Prywatny gabinet rehabilitacyjny

Własny gabinet to marzenie wielu rehabilitantów. Stałe miejsce pracy daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, a przy tym umożliwia wykreowanie rozpoznawalnej marki. Prywatny gabinet pozwala na stworzenie bogatej oferty i stosowanie nowoczesnego sprzętu, gdyż wyłącznie w stacjonarnym gabinecie można umieścić stół, leżankę, aparat do elektroterapii, kabinę UGUL, parawan medyczny czy rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. Ciężki i duży sprzęt musi mieć swoje stałe miejsce, dlatego gabinet rehabilitacyjny jest wciąż najczęściej wybieranym rozwiązaniem.

Minusem tej opcji są oczywiście koszty, które generuje między innymi wynajem i urządzenie przestrzeni oraz dostosowanie jej do wymagań sanitarnych i potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie na czwartym piętrze bez windy nie jest dobrym pomysłem i z pewnością nie zapewni ci klientów, dlatego odpowiednia lokalizacja to podstawa. Obiekt powinien być w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a więc zawierać dojazdy, dojścia, poręcze i uchwyty, a także pomieszczenie higieniczno-sanitarne dostosowane do wymagań pacjentów z niepełnosprawnościami. Jeśli wynajmujesz gabinet na piętrze, w budynku musi znajdować się winda.

Rehabilitacja domowa

Osoby po przebytych urazach, seniorzy i przewlekle chorzy pacjenci z trudnościami w chodzeniu wymagają pomocy w dotarciu do gabinetu rehabilitacji. Nie zawsze mają oni możliwość dotarcia na zajęcia, a rehabilitacja przecież musi zostać przeprowadzona. W takiej sytuacji ratunkiem może być fizjoterapeuta oferujący dojazd do pacjenta. Rehabilitacja domowa dla wielu pacjentów jest oszczędnością czasu i nerwów, dlatego klienci są w stanie zapłacić więcej, jeśli wiąże się to z ich własnym komfortem. Ćwiczenia w domu dają też poczucie bezpieczeństwa i są szczególnie lubiane przez osoby, które rzadko wychodzą na zewnątrz i mają trudności z przyzwyczajaniem się do nowych miejsc.

Zaletą rehabilitacji domowej są stosunkowo niskie koszty – w końcu nie płacisz za wynajem gabinetu, a dojazd do pacjenta może być dodatkowo płatny lub wliczony w usługę. Takie rozwiązanie bywa jednak czasochłonne, zwłaszcza jeśli przemieszczasz się w godzinach szczytu lub masz pacjentów mieszkających poza miastem. Na rehabilitację domową nie weźmiesz też ze sobą ciężkiego sprzętu, dlatego możesz korzystać z przyborów chorego (jeśli takie posiada) lub wozić ze sobą sprzęt mobilny, na przykład materac rehabilitacyjny. Najlepiej sprawdzą się trzy- lub czteroczęściowe materace rehabilitacyjne, które można składać i z łatwością przewozić w samochodzie.

Fizjoterapia online

Coraz więcej biznesów przenosi się do strefy online i dotyczy to także fizjoterapii. Rehabilitacja online to zajęcie dodatkowe, którym możesz zajmować się po godzinach pracy w gabinecie lub traktować jako uzupełnienie oferty rehabilitacji domowej. Fizjoterapia online polega na prywatnych konsultacjach drogą mailową lub za pomocą komunikatora (np. Skype). Możesz także nagrywać filmy instruktażowe zawierające podstawowe ćwiczenia na ból pleców, stawów i mięśni czy zalecenia po operacjach kolana lub biodra. Filmy instruktażowe mogą być nagrywane w gabinecie lub w domu. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, sięgnij po parawan lekarski, by ukryć prywatne przedmioty.

Fizjoterapia online w zasadzie nie ma wad, choć rzadko stanowi jedyną formę działalności fizjoterapeuty. Jest to jednak kreatywny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy i pozyskanie nowych klientów. Istnieje duża szansa, że osoba, która uzyskała pomocną poradę online, w przyszłości skorzysta z twoich usług stacjonarnych lub rehabilitacji domowej.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *