Uroda

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha?

odsysanie tłuszczu

Wiele osób zastanawia się nad tym ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha. Liposukcja jest to rodzaj procedury usuwania tłuszczu w chirurgii plastycznej. W Stanach Zjednoczonych jest to najczęściej wykonywana operacja kosmetyczna, aczkolwiek w Polsce również coraz więcej osób się jej poddaje.

Liposukcja brzucha – czym jest?

Procedura może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym, regionalnym lub miejscowym. Następnie wymaga użycia kaniuli i podciśnienia, aby wyssać tłuszcz. Uważa się, że liposukcja brzucha najlepiej działa na ludzi o normalnej wadze i dobrej elastyczności skóry.

 

Podczas gdy odsysane komórki tłuszczowe są trwale nieobecne, po kilku miesiącach całkowita ilość tkanki tłuszczowej zazwyczaj powraca do tego samego poziomu, co przed leczeniem. Utrata masy ciała z liposukcji wydaje się mieć charakter krótkoterminowy z niewielkim efektem długoterminowym. Liposukcja nie pomaga w zaburzeniach metabolicznych związanych z otyłością, takich jak insulino-odporność.

Modelowanie sylwetki za pomocą liposukcji brzucha – ile kosztuje?

Ogólnie, tłuszcz jest usuwany przez kaniulę oraz aspirator. Techniki liposukcji można podzielić na kategorie na podstawie ilości wstrzykniętego płynu i mechanizmu działania kaniuli. Ponieważ nacięcia są małe, a ilość płynu, która musi zostać odprowadzona, jest duża, niektórzy chirurdzy decydują się pozostawić nacięcia otwarte, podczas gdy inni zszywają je tylko częściowo, zostawiając miejsce na wypływ płynu. Trzeba przyznać, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg, ponieważ cena jest dość wysoka.

W zależności od zakresu operacji, liposukcja brzucha może kosztować nawet dziesięć tysięcy złotych. Jeśli obszar jest mały można zapłacić od czterech do ośmiu tysięcy złotych. Obrzęk, w niektórych przypadkach, może utrzymywać się przez tygodnie lub miesiące po liposukcji. Oparzenia mogą wystąpić podczas liposukcji wspomaganej ultradźwiękami, jeśli sonda ultradźwiękowa staje się gorąca.

Toksyczność wynikająca ze znieczulenia z powodu stosowania lidokainy, leku znieczulającego na skórę, może powodować zawroty głowy, niepokój, senność, dzwonienie w uszach, niewyraźną mowę, metaliczny smak w ustach, drętwienie warg i języka, dreszcze.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *