Lifestyle

Najlepsze sposoby na pozbycie się much

mucha na owocach

Okres letni jest czasem, gdy większość osób chce wypoczywać na dworze. Niestety wiąże się to często z nierówną walką z owadami i muchami. W tym celu stosuje się przeróżne sposoby na pozbycie się ich lub chociaż odstraszenie od ciała. Świetnym rozwiązaniem jest łapka na muchy. W jaki sposób działa oferowany przez nas produkt?

Toksyczne odstraszacze owadów

W sprzedaży można spotkać wiele środków na bazie bardzo silnych chemikaliów, które mają za zadanie redukować liczbę much i innych owadów w domu czy w jego pobliżu. Mogą być stosowane w formie zwisających lepców, naklejanych plastrów czy aerozoli, stosowanych na ciało. Bardzo często są jednak szkodliwe dla ludzi i nie zawsze zapewniają odpowiednią skuteczność owadobójczą.

Z tego względu warto wyposażyć się w rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i może zapewnić odpowiednie działanie przez dłuższy czas. Z tego względu opracowano specjalną łapkę na muchy, która zawiera jedynie naturalne środki wabiące. Jej działanie jest potwierdzone w wielu miejscach np. w ogrodach wokół domu czy w budynkach gospodarczych, w których przebywają zwierzęta.

Skuteczne rozwiązania od REDTOP

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest „REDTOP Pułapka Wabiąca Muchy 8L. + Wkład (Standard XL)”. Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania? Przede wszystkim bazuje ono na sprytnej metodzie wabienia owadów i much. Odpowiednio skonstruowany i wyprofilowany pojemnik zapewnia swobodne wejście insektom, lecz uniemożliwia opuszczenie go z powrotem. W ten sposób istnieje możliwość przechwytywania większej ilości owadów bez stosowania chemii.

Co więcej, aby muchy w wielkich ilościach leciały do pułapki, zbiornik wypełniony jest specjalnym środkiem wabiącym pochodzenia naturalnego. Należy zalać go odpowiednią ilością wody z kranu i pozostawić w celu aktywizowania. Atraktant jest w pełni skuteczny po 4 dniach od przygotowania. Umieszcza się go w odległości nie mniejszej niż 15 metrów od domu. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w ogrodzie, sadzie, altanie, chlewni, owczarni czy innych miejscach, gdzie lubią przebywać muchy.

Jak dobrać odpowiedni produkt

Ze względu na to, że ekologiczna łapka na muchy używana jest w różnych miejscach, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego pojemnika. Dostępne są modele o pojemności 3. lub 8. litrów. Szczególnie w miejscach mocno narażonych na obecność much i innych owadów latających warto zastosować większe pułapki. Takimi miejscami są chlewnie, obory, stajnie i inne budynki gospodarcze. Tam pojawia się zdecydowanie najwięcej uciążliwych insektów.

Mniejszy wabik przyda się szczególnie w okolicach domu lub miejscach przebywania członków rodziny. Chodzi tu przede wszystkim o altany, ogrody czy inne miejsca odpoczynku. Należy pamiętać, że łapka na muchy „REDTOP Pułapka Wabiąca Muchy 8L” musi znajdować się w nasłonecznionym miejscu, aby była w stanie się aktywować. Podczas działania atraktantu pułapka jest w stanie wyłapać do 22 tysięcy much. Po jej zapełnieniu należy opróżnić zawartość zbiornika i napełnić go nowym wabikiem.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *