Zdrowie

Jaka wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych będzie odpowiednia?

visamed - łóżka

W życiu każdego człowieka zdarzyć się może moment, w którym na zdrowiu trzeba się skupić z najwyższą do tej pory uwagą. Niezależnie czy jest chwilowy uraz, czy wpływ przemijającego czasu na organizm, w takich sytuacjach nie warto przebierać w środkach. Pacjenci, którzy z jakichś przyczyn nie mogą swobodnie się poruszać – powinni rozważyć łóżko rehabilitacyjne. Niesie ono szereg korzyści, które stawia je wysoko nad zwykłym łóżkiem. Ten artykuł przybliża kwestię wypożyczenia takiego sprzętu.

Nie mogąc się poruszać z powodu różnego rodzaju urazów czy schorzeń, chory potrzebuje łóżka wysokiej klasy. Przyczyni się ono do szybszego powrotu do zdrowia i przede wszystkim zapewni komfort pacjentowi. Kiedy trafia się do profesjonalnej placówki medycznej, ta zawsze posiada łóżka szpitalne. Jeśli po wypisaniu ze szpitala czeka długi proces rekonwalescencji, jest to sprzęt który należy wypożyczyć do domu. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że opieka w domu będzie zbliżona do tej w szpitalu. Wówczas z pomocą przychodzi wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Należy wspomnieć że niektórym osobom przysługuje dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Finanse wówczas nie muszą być przeszkodą do zapewnienia pacjentowi odpowiedniego poziomu opieki i komfortu w czasie długotrwałego procesu rehabilitacji.

Jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne?

Oprócz dofinansowania PFRON, istnieje również możliwość uzyskania wsparcia od Narodowego Funduszu Zdrowia. Patron tego artykułu visamed.pl jest wypożyczalnią łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy. Visamed udziela wsparcia przy pozyskiwaniu refundacji NFZ na sprzęt do rehabilitacji. Zdrowie i życie są wartościami bezcennymi. Jednakże, przy odrobinie starań można zapewnić skuteczne wsparcie finansowe które umożliwi przeprowadzanie procesu rekonwalescencji w prawidłowy sposób. Osoby w procesie rehabilitacji nie powinny uciekać się do półśrodków w postaci zwykłych łóżek. Dzięki wsparciu visamed.pl bariera finansowa przestaje istnieć a pacjent będzie miał zapewniony wysoki poziom opieki i komfortu w swoim domu.

Jaki sprzęt sprzęt rehabilitacyjny jest refundowany?

Łóżko rehabilitacyjne to niejedyna refundowana rzecz wymagana do rehabilitacji. Inny sprzęt rehabilitacyjny refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia to, między innymi:

  1. wózki inwalidzkie,
  2. kule,
  3. balkoniki,
  4. materace przeciwodleżynowe,
  5. protezy i ortezy.

Do uzyskania takiej dotacji niezbędne będzie zgromadzenie odpowiednich dokumentów, w tym orzeczeniu o niepełnosprawności wydane przez lekarza. Faktem jest, że każdy rodzaj urazu czy schorzenia wymaga innego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego. Zdarzają się przypadki, w których osoba chora nie może w ogóle ruszać się z łóżka. Często są to osoby w starszym wieku lub cierpiące na poważne choroby. Rekomendowana dla nich jest wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych dzięki której uzyska dostęp do łóżka o wiele lepszego niż zwykłe sypialniane. Równie niezbędnym w takich przypadkach jest materac odleżynowy. Dzięki niemu, unieruchomiony pacjent nie dozna bolesnych ran wynikających z odleżyn. Takie specjalne materace zawierają system wentylacyjny oraz zapewniają ukrwienie newralgicznych miejsc na ciele chorego.

Wózek inwalidzki to sprzęt rehabilitacyjny służący osobom które częściowo nie mogą się poruszać. W zależności od stopnia niepełnosprawności, niektórym pacjentom wystarczy ręczny wózek do poruszania się. Inni będą wymagać bardziej zaawansowany sprzęt taki jak wózek inwalidzki elektryczny. Jest on o wiele bardziej kosztowny niż wózek ręczny. Trzeba jednak przypomnieć że istnieje możliwość refundacji na wypożyczenie takie sprzętu ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto zatem skonsultować się w tej sprawie ze specjalistami jeżeli wcześniej nie korzystało się z takiej formy dofinansowania. Wystarczy poświęcić trochę czasu na odpowiednie wypełnienie dokumentów, aby w zamian uzyskać wózek inwalidzki niezbędny w niektórych przypadkach urazów. 

Różnica między rehabilitacją w szpitalu a w domu

Nie zawsze rehabilitacja może zostać w pełni przeprowadzona w profesjonalnej placówce medycznej. Wiąże się to chociażby z brakiem miejsc w szpitalach przez co chorzy bez bezpośredniego zagrożenia życia często wypisywani są do domu aby zwolnić miejsce pacjentom w gorszej formie. Placówki takie posiadają łóżka szpitalne najwyższej klasy, zapewniające wygodę i wpływające na skrócenie czasu rehabilitacji. W konsekwencji, pacjent może szybciej powrócić do zdrowia. Oprócz tego, w szpitalu jest się pod stałą opieką i obserwacją grona specjalistów którzy odpowiednio przeprowadzają chorego przez proces rekonwalescencji. Często też po prostu udzielają wsparcia psychicznego dodając ducha ludziom w cierpieniu. 

Idealnym byłoby przenieść warunki profesjonalnej placówki medycznej do zacisza domowego osoby rehabilitowanej. Kiedy taka osoba zostanie wypisana ze szpitala lub kliniki medycznej i trafi z powrotem do domu, musi przeważnie oddać się pod opiekę rehabilitantów i fizjoterapeutów. Jeżeli pacjent nie może się poruszać samodzielnie, idealnym wyjściem są wizyty rehabilitantów w domu chorego. Aby jeszcze bardziej przybliżyć warunki domowe do profesjonalnej opieki jaką uzyskuje się w szpitalach, wymagany jest również odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Jest nim, na przykład, łóżko rehabilitacyjne na wynajem. W połączeniu z regularnymi ćwiczeniami, proces rekonwalescencji będzie wtedy zbliżony do warunków szpitalnych które gwarantują największą szansę na pomyślne wyzdrowienie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *