Diety

Modelowanie sylwetki – jaka dieta?

odchudzanie - dieta

Pięknie wymodelowana, szczupła sylwetka jest marzeniem wielu osób. Decydując się przejść na odpowiednią dietę, dzięki której osiągnięcie zamierzonych rezultatów będzie możliwe, należy pamiętać o kilku szczegółach. Jaka dieta zatem sprzyja modelowaniu sylwetki? Co jest ważne podczas jej stosowania? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Dieta wspomagająca pracę nad sylwetką

Warto pamiętać, że choć treningi są naprawdę istotne i sprzyjają modelowaniu sylwetki, nie są najważniejsze! Aby skutecznie zrzucić nadprogramowe kilogramy i obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, trzeba przejść na skuteczną dietę. Niestety, jeśli nie będziesz odżywiać się prawidłowo, efekty treningów mogą nie być dla Ciebie zadowalające.

Modelowanie sylwetki – co jeść?

Jeżeli zdecydujesz się wykonywać kilka treningów tygodniowo, sprzyjających modelowaniu sylwetki, musisz ograniczyć spożywanie niektórych grup produktów. Przede wszystkim warto obniżyć objętość zjadanych tłuszczów. Posiłki powinny być jednak zbilansowane i podzielone na kilka mniejszych dań. Mówi się, że najlepiej jest jeść mniej więcej 5 posiłków dziennie, w tym śniadanie, obiad i dwie, mniejsze przekąski. Co więcej, nie należy także się objadać. Warto odejść od stołu z uczuciem lekkiego niedosytu.

Dieta powinna być zatem bogata w warzywa, owoce, chude mięso ryby oraz białko, które służy do odbudowy zużywających się tkanek. Ponadto, należy mniej więcej określić kaloryczność swoich potraw oraz swoje zapotrzebowanie dzienne. Jeśli wiesz, że potrzebujesz dodatkowo schudnąć kilka lub kilkanaście kilogramów, musisz zdecydować się obniżyć kaloryczność zjadanych posiłków.

Co ciekawe, dania powinny być również dobrze rozplanowane. Potrawy lub przekąski bogate w węglowodany, warto jeść rano, by organizm miał czas je strawić. Pamiętaj o unikaniu jedzenia dań przetworzonych i bogatych w cukry proste.

Skuteczna dieta modelująca sylwetkę od Revitadiet

Co istotne, samodzielne układanie jadłospisu dietetycznego może okazać się niesprzyjające Twojemu organizmowi. Rozsądniej jest skorzystać od razu z pomocy doświadczonych dietetyków i lekarzy, którzy przygotują indywidualny plan żywieniowy. W ten sposób pracują profesjonaliści z Revitadiet. Dietetyk kliniczna oraz lekarki mają ponad 15-letnie doświadczenie w zawodzie, dlatego pomogą dobrać Ci spersonalizowany jadłospis, dzięki któremu zrzucisz zbędne kilogramy, a także wymodelujesz swoją sylwetkę.

Program diety z Revitadiet 

Jeśli zdecydujesz się na program dietetyczny Revitadiet, możesz wybrać dwie ścieżki, dzięki którym otrzymasz spersonalizowany jadłospis.

  • Ścieżka szybka – wystarczy zarejestrować się i wypełnić ankietę. Po mniej więcej trzech dniach otrzymujesz indywidualną dietę.
  • Ścieżka zaawansowana – możesz zdecydować się na wykonanie Food Testu 40, tak zwanego badania BETA lub obu badań. Po otrzymaniu wyników testu rejestrujesz się i wypełniasz ankietę. Dzięki temu dietetyk kliniczna i lekarki z Revitadiet będą mogły przygotować dla Ciebie spersonalizowaną dietę.


Aby móc wymodelować odpowiednio sylwetkę, należy nie tylko dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Duże znaczenie ma także zbilansowana dieta, dzięki której zrzucisz zbędne kilogramy, a przy okazji dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Nie da się ukryć, że każdy organizm ma inne zapotrzebowania, dlatego rozsądniej jest zdecydować się na pomoc profesjonalistów.

Proponujemy Ci skorzystanie z usług lekarek i dietetyk klinicznej z Revitadiet, które przygotują dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy. Potrawy nie tylko odpowiednio Cię nasycą, ale także pomogą wymodelować sylwetkę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *