Uroda

Jakie dermokosmetyki do cery dojrzałej?

kobieta po dermokosmetykach

Cera dojrzała nie jest odmiennym rodzajem cery jak cera sucha czy mieszana. Cera dojrzała pojawia się wraz z wiekiem i wymaga specjalnej pielęgnacji dostosowanej do swoich potrzeb. Kosmetyki dla wymagającej pielęgnacji zapewnia marka Sesderma, która odpowiada na potrzeby skóry.

Czym charakteryzuje się cera dojrzała?

Cera dojrzała pojawia się wraz ze zmniejszoną ilością produkowanych przez organizm hormonów: estrogenu i progesteronu. Ściany naczyń krwionośnych słabną, powodując mniejsze ukrwienie skóry. Maleje elastyczność i sprężystość skóry spowodowana utratą kolagenu i elastyny – białka odpowiadającego za elastyczność, podobnie jak kolagen. Skóra traci nawilżenie i staje się sucha. Zmarszczki stają się wyraźniejsze, pogłębiona jest linia nosowo-wargowa. Proces starzenia się skóry może być spowodowany niewłaściwą pielęgnacją, sposobem odżywiania i używkami. Duże znaczenie w przyśpieszeniu starzenia się skóry mają także warunki środowiskowe i choroby ogólnoustrojowe. To wszystko składa się na ogólny stan cery dojrzałej.

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Dbanie o cerę dojrzałą wymaga kilku prostych czynności, które jeśli są wspomagane stosowaniem odpowiednich dermokosmetyków, dają bardzo korzystne efekty. Przede wszystkim należy unikać wystawienia skóry na działanie promieni słonecznych, gdyż promieniowanie UV znacząco przyspiesza procesy starzenia. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem, aby maksymalnie temu zapobiec. Poza tym należy przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne, takie jak przy każdym rodzaju skóry: oczyszczanie, złuszczanie naskórka i odżywianie skóry. Różnicą jest tylko to, żeby wybierać odpowiedniego rodzaju kosmetyki.

Pomoc w poprawieniu stanu skóry przychodzi wraz z nowymi liniami dermokosmetyków, które zawierają w swoim składzie związki, takie jak kwas hialuronowy, który wraz z wiekiem jest tracony wraz z innymi składnikami budującymi skórę.

Linia Reti Age Sesderma

Dermokosmetyki linii Reti Age marki Sesderma przeznaczone do cery dojrzałej są stworzone do działania
przeciwstarzeniowego w oparciu o retinol. Ta forma witaminy A przeciwdziała oznakom starzenia, takim jak zmarszczki, wspomaga nawilżenie skóry i zwalcza uczucie szorstkości, a także rozjaśnia przebarwienia. Zawarty w kosmetykach kwas hialuronowy wzmacnia działanie retinolu, dzięki czemu zmarszczki zostają widocznie spłycone, a skóra staje się bardziej jędrna.

Linia Daeses Sesderma

Linia dermokosmetyków Daeses przeznaczone jest do skóry z widocznymi oznakami starzenia. W składzie zawiera rewolucyjny składnik, jakim jest DMAE – substancja pobudzająca komórki skóry właściwej do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki obecności tych białek w skórze zmarszczki zostają wygładzone i zapewniony jest efekt liftingu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *