Lifestyle

Jazda na rowerze w deszczu. O czym trzeba pamiętać?

jazda na rowerze

Wiele osób preferuje jazdę rowerem niż samochodem. Nie ma w tym niczego dziwnego, jeżdżąc czy to na rowerze górskim, miejskim czy dowolnym innym, można nie tylko przemieścić się z miejsca na miejsce, ale również podziwiać widoki, odbyć dzienną porcję aktywności fizycznej i nawdychać się świeżego powietrza. Co jednak jeżeli się rozpada? O czym trzeba pamiętać jadąc rowerem w deszczu?

  1. Jazda na rowerze w deszczu – czy warto jeździć na rowerze przy złej pogodzie?
  2. Jak ubrać się do jazdy na rowerze w deszczu – kurtka przeciwdeszczowa i co jeszcze?
  3. Odzież przeciwdeszczowa – na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę przeciwdeszczową?
  4. Nowe czy używane ubrania przeciwdeszczowe – które będą odpowiedniejsze?
  5. Gdzie znaleźć odpowiednie kurtki rowerowe do jazdy w deszczu?

Jazda na rowerze w deszczu – czy warto jeździć na rowerze przy złej pogodzie?

Czy gdy pada deszcz warto jeździć na rowerze? Z pewnością jazda rowerem w czasie deszczu nie jest czymś, co każdy wybrałby w pierwszej kolejności – w końcu natura ludzka każde omijać nieprzyjemną pogodę, siedzieć w domu bądź wybrać samochód zamiast roweru. Czasami jednak nic na to nie poradzimy, jeżeli przyjechaliśmy do pracy na rowerze a po pracy się rozpadało, to innego wyboru nie mamy, jak pojechać tym samym rowerem do domu. W takim przypadku warto mieć kurtkę czy spodnie przeciwdeszczowe, które nie przepuszczą wilgoci i dzięki którym się nie zaziębisz. 

Jak ubrać się do jazdy na rowerze w deszczu – kurtka przeciwdeszczowa i co jeszcze?

Jeżeli chcesz jeździć rowerem w deszczu, to przynajmniej zadbaj o to aby nie robić tego w mokrych spodniach. Jazda rowerem w deszczu powinna się odbywać przy odpowiednim ekwipunku. Zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, takie same spodnie, może nieprzemakalne rękawiczki a jeżeli chcesz, to także pelerynę rowerową i ochraniacze przeciwdeszczowe. Nie zapomnij, że komfort jazdy zapewniają ci również buty rowerowe!

Odzież przeciwdeszczowa – na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę przeciwdeszczową?

Kurtki kolarskie i inne ubrania na rower, które sprawdzą się w deszczu – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na jakość wykonania danego modelu – czy zostały wykorzystane doskonałe materiały, które sprawdzą się w przypadku jazdy, gdzie mocno pada i wieje silny wiatr? Czy dadzą sobie radę w niskich temperaturach? Czy nie zniszczy ci się po kilku razach albo po wypraniu w pralce? Czy dobrze na tobie leży i pozwala na swobodne poruszanie się na rowerze?

Nowe czy używane ubrania przeciwdeszczowe – które będą odpowiedniejsze?

Jak wybrać odpowiednią dla siebie kurtkę na rower a także całą resztę odzieży, która sprawdzi się podczas deszczowej pogody? Czy lepszym rozwiązaniem będzie kupienie całkowicie nowych produktów ze sklepu, czy jednak zdecydowanie się na te z drugiej ręki? Na pewno obie opcje mają swoje wady i zalety. Masz większą pewność co do jakości przy kupnie nowych ubrań ale wydasz na nie więcej. Z kolei będziesz w stanie wydać mniej na ubrania z drugiej ręki, ale nie będziesz mieć pewności co do ich stanu.

Gdzie znaleźć odpowiednie kurtki rowerowe do jazdy w deszczu?

Jeżeli chcesz mieć jak najszerszy wybór kurtek rowerowych do jazdy w deszczu, to zdecydowanie warto ich szukać w internecie. To właśnie tam znajdziesz mnóstwo modeli, które mogą cię zainteresować. Warto zatem przeczesać sklepy z profesjonalnym sprzętem rowerowym aby mieć takie produkty, które faktycznie spełnią wszystkie twoje oczekiwania wobec nich. Dzięki temu przyjemniej będzie ci się jeździć rowerem w każdych warunkach. 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *