Lifestyle

Powłoka antyrefleksyjna w soczewkach okularowych. Czym cechują się okulary antyrefleksyjne?

okulary z antyrefleksem

Powłoki uszlachetniające wpływają na jakość i komfort widzenia. To od ich użycia w wielu wypadkach zależy czy okulary będą niezawodnym wsparciem dla wzroku, czy źródłem dodatkowych niedogodności. Najpopularniejsza z nich – powłoka antyrefleksyjna – chroni oczy oraz zdecydowanie poprawia komfort widzenia redukując irytujące refleksy świetlne. Niektóre powłoki na soczewkach okularowych mają dodatkowe funkcje, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem.

Mogą zabezpieczać powierzchnię szkła przed zarysowaniami a także ułatwiać czyszczenie okularów. Dobrych powodów, by sięgnąć po okulary z powłoką antyrefleksyjną, jest zresztą zdecydowanie więcej.

Okulary z powłoką antyrefleksyjną poprawiają jakość widzenia

Dzięki temu, że soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną skutecznie redukują uciążliwe i oślepiające refleksy, oczy mogą pracować w bardziej komfortowych warunkach. W ten sposób powłoka antyrefleksyjna przeciwdziała nadmiernemu zmęczeniu narządu wzroku, a chronione przez nią oczy są w stanie pracować efektywniej i dłużej. Powłoki antyrefleksyjne poprawiają komfort widzenia. Ich stosowanie zaś jest szczególnie polecane w przypadku pracy przed komputerem czy ekranem smartfona. Ponieważ soczewki do okularów z antyrefleksem charakteryzuje większa przejrzystość, pozwalają one widzieć lepiej, a ponadto widziany przez nie obraz jest wyraźniejszy i nie rozmazuje się. Powłoka antyrefleksyjna pozwala również uzyskać lepszy kontrast widzenia. Soczewki antyrefleksyjne poprawiają jakość widzenia, a to przekłada się nie tylko na naszą większą skuteczność w działaniu, ale również może wpływać na nasze bezpieczeństwo, np. podczas jazdy samochodem. Szkła z powłoką antyrefleksyjną umożliwiają uzyskanie bardziej wyraźnego obrazu, a przede wszystkim pomagają kierowcom uniknąć groźnego podczas jazdy oślepienia.

Okularowe soczewki antyrefleksyjne podnoszą wygodę użytkowania

Wyższa jakość widzenia, mniejsze zmęczenie oczu i redukcja irytujących refleksów przekładają się na komfort codziennego funkcjonowania. Okulary antyrefleksyjne ułatwiają pracę, a wypoczynek czynią przyjemniejszym. W dodatku dobrej jakości powłoka antyrefleksyjna uwalnia użytkowników okularów od wielu często sygnalizowanych bolączek. Doskonałym przykładem tego są powłoki antyrefleksyjne opracowane przez Hoya, jedną z najbardziej innowacyjnych firm tworzących soczewki okularowe. Powłoki antyrefleksyjne opatentowane przez Hoya Vision wyposażone są m.in. w substancje utwardzające, które czynią okularowe soczewki antyrefleksyjne bardziej odpornymi na zarysowanie i urazy mechaniczne. Hoya Vision produkuje także powłoki antyrefleksyjne o właściwościach oleofobowych, antystatycznych czy hydrofobowych, które zapobiegają gromadzeniu się wody na powierzchni soczewki do okularów, przyleganiu do nich brudu, ułatwiają usuwanie tłustych śladów ze szkieł. O takie okulary antyrefleksyjne łatwiej jest dbać. Dłużej też zachowają one swoje walory i estetyczny wygląd.

Okularowe soczewki antyrefleksyjne chronią oczy

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną mają wpływ także na kondycję i zdrowie oczu. Filtry UV czy filtry światła niebieskiego chronią narząd wzroku przed szkodliwym promieniowaniem, a to dla zachowania zdrowia i sprawności oczu ma fundamentalne znaczenie. Najnowocześniejsze powłoki antyrefleksyjne, np. powłoka BlueControl przywołanej już firmy Hoya, kompleksowo dbają o oczy: chronią przed promieniowaniem UV i jednocześnie neutralizują nadmiar wysokoenergetycznego niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne. 

Zobacz: https://www.hoyavision.com/pl/moje-potrzeby/dla-uytkownikow/wybor-powlok/ 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *