Diety

Koktajle oczyszczające organizm z toksyn

Koktajl oczyszczający z toksyn

Każdego dnia gromadzą się w organizmie trujące substancje pochodzące z pożywienia, kosmetyków czy zanieczyszczonego powietrza. Aby zagwarantować organizmowi prawidłowe funkcjonowanie i zdrowie do późnej starości, należy regularnie wspomagać go w usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii.

Skutki zanieczyszczenia organizmu toksynami

Produkty uboczne przemiany materii obciążają organizm. Są przyczyną wielu chorób oraz złego samopoczucia. W konsekwencji dochodzi do spadku energii, przemęczenia, problemów z zasypianiem, koncentracją a na dodatek ze skórą czy nadwagą.

O właściwe funkcjonowanie organizmu warto zadbać, stosując zdrową dietę, w której stałe miejsce zajmują koktajle oczyszczające organizm z toksyn.

Jak organizm usuwa trujące substancje?

Na szczęście organizm ludzki potrafi oczyszczać się sam przy pomocy procesów fizjologicznych, zachodzących w niektórych organach:

  • wątrobie,
  • nerkach,
  • jelicie grubym.

Warto wspomóc procesy oczyszczające, odciążając układ trawienny przez zmniejszenie ilości stałego pożywienia, a wprowadzając koktajle oczyszczające organizm.

Z czego przygotowywać zdrowe koktajle oczyszczające organizm?

Do komponowania zdrowych i smacznych koktajli oczyszczających należy używać świeżych warzyw i owoców, które dostarczą wodę oraz witaminy i enzymy trawienne, niezbędnych dla różnych procesów fizjologicznych, przyspieszają metabolizm, odbudowują florę bakteryjną, dostarczają rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, przez co zapobiegają zaparciom. Korzystne jest zastosowanie dodatków typu siemię lniane i aloes, by wzbogacić nimi koktajl oczyszczający jelita, gdyż dzięki dużej zawartości błonnika i właściwości łagodzących stany zapalne, wspomoże taki koktajl cały system trawienny.

Przygotowywanie zdrowych i pysznych koktajli oczyszczających ze świeżych warzyw i owoców stymuluje procesy oczyszczające i usprawnia funkcjonowanie całego organizmu. Jednocześnie komponowanie ich składu może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny, a dodatkowe korzyści w postaci spadku wagi i zadbania o zdrowie z pewnością są warte regularnego ich przygotowywania.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *